Belgrad Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Ana Sayfa » Belgrad Şehir İçi Ulaşımı

Belgrad Şehir İçi Ulaşımı Hakkında Güncel Bilgi ve Fiyatlar

Sırbistan nufüsunun %22.5’ni oluşturan Belgrad şehir içi ulaşım, halk otobüsleri, tramvay ve troleybüs ile düzenli bir şekilde sağlanıyor. Belgrad’ı gezmeye gelen herkese 2 numaralı tramvayı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Bu tramvay Eski Belgrad (Stari Grad) olarak bildiğimiz şehir merkezindeki tüm görülmesi gereken tarihi ve turistik yerleri geziyor.

Belgrad otobüs, troleybüs, tramvay ve trenlerden oluşan geniş bir toplu taşıma ağına sahiptir. Ulaşım ağı dört ayrı bölgeye ayrılmıştır. Bunlar şehir merkezi (1.ve 2. bölge), geniş şehir alanı (3. bölge) ve banliyö alanları (4. bölge).

Belgrad şehir içi ulaşım

Toplu taşıma araçlarının gece ve gündüz rota ve saatleri farklıdır. Geceleyin rotaya bağlı olarak her yarım saatte yada her bir saatte duraklardan geçerler. Gece tarifesi 00:00 ile sabah 04:00 arası için geçerlidir. Duraklarda ve araçlarda güzergahın haritasını bulabilirsiniz. Bu duraklarda ayrıca Sırpça ve İngilizce hareket saatlerini, bulunduğunuz konum ve kaç dakika arayla geçtiğini gösteren bir tablo bulabilirsiniz. Geceleri (00:00 – 04:00) ve hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) hareket saatleri daha az sıklıkta gerçekleşir. Varacağınız noktaya gitmek için birilerinden yardım da alabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımını kullanmak için durak yanlarındaki büfelerden biniş kartı almanız gerekiyor. Bu kartın adı BusPlus (aşağıdaki resim) ve bu kartı kullanarak tramvay, otobüs ve troleybüslere binebiliyorsunuz. Şehir içi ulaşım araçlarında BusPlus kartınızı kullanmak için, araçlar içinde bulunan kart okuyucusuna kartınızı okutmanız yeterli olacaktır.

BusPlus

Belgrad toplu taşıma için kullanılan BusPlus kartı

Belgrad’da şehir içi ulaşım araçlarına her kapıdan inilip-biniliyor. Kart okuyucuları bindiğiniz aracın kapısının yakınında bulunur. Kartı her kullandığınızda kalan bakiyeyi ve tahsil edilen miktarı ekranda gösterecektir.

Belgrad Toplu Taşıma Kartı olan BusPlus Kart Fiyatları

Kart türüne ve gidilen mesafeye (zone) göre ücretler farklılıklar gösterir. Belgrad şehir ulaşımı açısından dört ayrı bölgeye (1., 2., 3. ve 4. bölge) ayrılır. Birinci ve ikinci bölge olan Belgrad şehir merkezi için fiyat, 90 dakikalık sürüş için 89 Dinar’dır. Üçüncü bölge için fiyat 179 Dinar ve dördüncü bölge için fiyat 269 Dinar’dır.

90 dakika boyunca istediğiniz kadar araç değiştirebilirsiniz. Her araç değiştirildiğinde kartı tekrar okutmanız lazım. 90 dakika boyunca sadece ilk binişiniz sırasında 89 Dinar düşülecektir. İlk kartı okuttuğunuzda kart ücreti düşüldüğünden, bu süre içinde okuttuğunuz karttan ayrıca ücret alınmayacaktır.

Yolcular 1, 3 veya 5 günlük biletlerden de yararlanabilirler. Bunun için BusPlus okuyucusu ekranı üzerinde bulunan saat işaretine tıklayınız, yeni bir ekranda bu opsiyonlardan birini seçip, kartınızı okutmanız yeterli olacaktır. Bu tip biletler için ayrıca kredi yüklemenize gerek yoktur. Ayrıca istediğiniz kadar araç değiştirebilirsiniz. Kartları, kart okuyucularına sadece binerken okutmalıyız, araçtan inerken ayrıca kart okutmaya gerek yoktur.

 • 24 saat için bilet fiyatı 250 Dinar.
 • 3 günlük bilet fiyatı 700 Dinar.
 • 5 günlük bilet fiyatı ise 2390 Dinar’dır.

Yukarıdaki fiyatlara kart ücreti olan 40 Dinar dahil değildir. Geçerlilik tarihlerini yada kalan süreyi öğrenmek için kart okuyucularının üzerine kartınızı koymanız gerekiyor.

belgrad şehir içi ulaşımBusPlus Kart Türleri

Bütün şehir içi ulaşım araçları için geçerli olan BusPlus kart sistemini dört kategoride sınıflandırabiliriz. Belgrad genelinde bulunan ve sayısı 2.000’nin üzerinde olan bütün büfelerden temin edebilirsiniz.

1. Anonim Kart (sınırlı kullanımlı bi̇let): Çoğu kişinin kullanacağı kart türü bu olacaktır. Durakların yanında bulunan büfelerden satın alıp ve aynı büfelerde yükleme yapabileceğiniz şehir içi ulaşım kartıdır. Bu kartı bütün ulaşım araçlarında kullanabilirsiniz. Anonim Plastik Kart (Sırpça: Nepersonalizovanih, İngilizce: Non-personalized)’ın ücreti 250 Dinar’dır ve geçerlilik süresi 4 yıldır. Kartın üzerinde kişisel bilgiler olmadığından herkes tarafından kullanılabilir ve başka bir kişiye transfer edilebilir. Fiyatı olan 250 Dinar plastik kart ücretidir ve içinde kontür yoktur. Bayilerden ve durak yakınındaki herhangi bir büfeden istediğiniz miktarda yükleme yapabilirsiniz. 90 dakikalık sürüş için ödeyeceğiniz ücret 89 Dinar olduğundan, ihtiyacınıza göre yükleme yapmanızı tavsiye ederiz.

2. Kişiselleştirilmiş Akıllı Kart (15 gün veya aylık kart): Üzerinde fotoğraf da olan bu kart, sahibinin kişisel bilgilerini içeren akıllı (smart) bir karttır. Üçüncü bir kişiye devredilemez. İstenilen miktarda kontür yükleyebileceğiniz ve tam tarife üzerinden seyahat edebileceğiniz bir karttır. Bu tür kartın kullanım süresi yüklediğiniz kontür miktarına göre 15 gün veya 1 aydır. Bu yüzden aylık kart olarak da adlandırılır. Bu karta sahip olan yolcular, belirlenen süreler içinde sınırsız seyahat edebilirler. Her araca binildiğinde kart okuyucusunun üzerine kartı koyarak doğrulanması gerekir. Bu kart türü uzun bir süre (en az 15 gün) için Belgrad’da kalmayı planlayan herkes için kullanışlıdır. Bu kartı da durak yakınlarında bulunan herhangi bir gazete bayisinde bir sonraki dönem için ücret yükleyebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş akıllı kart üç yıl süreyle geçerlidir.

3. Normal bilet: Sadece toplu taşıma araçlarında geçerli olan bu bilet türü ise aracın şoföründen satın alınabilir. Bu bilet türünü tercih ederseniz, bilet ücreti biraz daha pahalı olacaktır. Yolculuk sonuna kadar muhafaza edilmelidir. 1. ve 2. bölgeler için 150 Dinar, 3. bölge için 300 Dinar ve 4. bölge için bilet fiyatı 400 Dinar’dır.

4. Grup Bilet: Anonim türü olan bu kartın avantajı ise birden fazla insanın tek kart ile seyahat edebilmeleridir. Toplu taşıma araçlarında bu kartı kullanmak için, kart okuyucusunun ekranında bulunan seçeneklerden “GRUP” opsiyonunu kullanmalısınız. Bu opsiyonu seçtikten sonra kişi sayısını girerek kartı cihaza tanıtabilirsiniz. Bu işlemden sonra kişi sayısı oranında ücret, kart bakiyesinden düşülecektir.

5. Elektronik Bilet: Bu servis sadece Sırbistan’da bulunan mobil operatörlerinden alınan bir telefon numarasına sahip olanlar için geçerlidir. Bu operatörlerden MTS tercih etmenizi tavsiye ederiz. Cep telefonuna indirilen bir uygulamayı kullanarak seyahatiniz için gereken ücreti ödeyebilirsiniz.

Bilet TürüKart ÜcretiFiyatı
Normal bilet (sürücüden temin edilir)150 Dinar (1. ve 2. bölge)
 – 300 Dinar (3. bölge)
 –400 Dinar (4. bölge)
Anonim kart  (90 dakikalık süre)250 Dinar89 Dinar
Anonim kart  (1 gün)250 Dinar280 Dinar
Anonim kart (3 gün)250 Dinar720 Dinar
Anonim kart (5 gün)250 Dinar1100 Dinar
Aylık kart (15 gün)250 Dinar1690 / 2990 Dinar
Aylık kart (30 gün)250 Dinar1830 / 3275 Dinar

Engelli Yolcular İçin Toplu Taşıma

Engelli yolcular sadece bazı hatlarda tekerlekli sandalye rampaları ile donatılmış ve eğitimli personel bulunan araçlar mevcuttur. Şu an için 22 numaralı troleybüs ve 7, 12, 13 hatlarında işleyen yeni tramvaylarda bu sistem bulunur. Bu hatlarda çalışan yeni tramvay ve troleybüsler de engelli yolculara yardımcı olacak eğitimli personelde bulunmaktadır. Otomatik açılan bu rampalar (kapının sağında bulunan bir düğme aracılığı açılır) tekerlekli sandalyelerin araca rahat girmeleri için tasarlanmıştır. Bu araçlarda bulunan personel, engelli yolcuların yanında refakatçi birilerinin olup olmamasına bakmaksızın yardımcı olmakla yükümlüdür.

belgrad ulasim tramvay

Toplu Taşıma Araçlarında Bilet Kontrolü

Toplu taşıma araçlarında bilet kontrolü çok sık yapılır ve para cezaları nispeten yüksektir. Bilet kontrölü yapan yetkililer, araca bindikten hemen sonra kart okuyucularına bloke koyar. Böylece kontrol görevlisini gördükten sonra kartı okutmak isteyen yolcuların bu davranışlarını engellemiş oluyorlar. Elindeki pos makinesine benzer bir cihaz ile yolculardan bilet kontrollerini hızla yapar. Bu taşınabilir cihazların yardımı ile kartınızdaki bütün bilgileri okuyabilir. Cihaz, geçersiz bilet taşıyan yolcuları hemen tespit ediyor. Alınan veriler ışığında hangi yolcuların yoluna devam edip etmeyeceği sonucuna varılıyor.

Geçerli bir bileti olmayan yada ücreti ödemeyen yolcuların yoluna devam edebilmeleri için 2000 Dinar para cezası ödemek zorundadırlar. Yolcunun üzerinde bu miktar yok ise yada hemen ödemek istemez ise, 15 gün içinde ödenmek şartı ile makbuz verilir. Bu durumda olan yolcular bir sonraki durakta indirilirler ve sahip oldukları akıllı kart da kara listeye alınır.

belgrad ulasim otobüs

Minibüsler (Dolmuş) Ile Şehir İçi Ulaşım

Toplu taşıma araçlarından başka biraz daha pahalı, ama aynı zamanda daha rahat ve her otobüs durağında durmayan daha hızlı olan ekspres minibüs ağı da bulunmaktadır. Sadece araç sürücüsünden alınabilen bilet ücreti 145 Dinar’dır. Bu minibüsler Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde gece vardiyasında faaliyet göstermiyorlar.

Belgrad Taksi Fiyatları

Belgrad taksi fiyatları ucuzdur. O yüzden bir çok yere taksi ile gitmenizi öneririm. Sokak ismi ve numara vermeniz, yada gideceğiniz yerin adını söylemeniz yeterli olacaktır. Genellikle bütün taksi şoförleri İngilizce bildiğinden iletişim sorunu da yaşamazsınız.

Bir çok Belgradlı taksiyi telefon ile yada cep telefonlarındaki uygulamalar ile çağırır. Bazı taksi firmaları bu yolla taksi çağıranlara belli oranda indirim yaparlar. Ama çoğu insan bazı taksi firmalarının servislerinden memnun kaldığından telefon ile çağırmasını tercih ediyor. Bazen de bu bir alışkanlık oluyor.

Belgrad’da taksi ücretleri seyahat edilen mesafeye göre hesaplanır. Bütün taksilerde taksimetre bulundurma zorunluluğu vardır ve ücreti taksimetreye göre ödersiniz. Çok nadir de olsa bazı taksi şoförleri turistleri aldatıcı hileler yapabilirler. O yüzden güvenilir bir taksi şirketine ait araçları kullanmanızı tavsiye ederim. Tedbiri elden bırakmamak her zaman iyidir.

Her yerde olduğu gibi burada da taksi plakası almak için bazı kurallar var. Taksi renkleri Türkiye’de olduğu gibi tek tip değildir. Taksiler de diğer araçlar gibi farklı renk, model ve marka olabilir. Ancak her taksi “TAXI” levhasını arabının üstüne koymak zorundadır, zaten taksi olduğunu buradan anlayacaksınız. Ama içeri girdiğinizde sürücünün fotoğraflı bir taksi kimlik kartı, taksi numarası, plakası ve diğer bazı bilgilerin olduğu bir kimlik bulacaksınız. Ayrıca taksi fiyatları olan bir tablo göreceksiniz. Bunun yanında taksimetre de yolcunun rahatlıkla görebileceği bir yerde olması gerekiyor. Bindiğiniz taksinin geçerli bir fiyat listesi ve kimlik kartı üzerinde taksi firmasının veya taksiciler derneğinin logosunu taşıyor olması lazım.

Belgrad’da hemen hemen bütün taksiler radyo taksidir. İçinde bulundurdukları telsizden dolayı bu isim ile adlandırılırlar. Ancak az sayıda da serbest çalışan taksiler de vardır. Bunların ücretleri daha yüksektir ve telsiz bulunmaz. Bunlar da yasal taksilerdir. Fiyat listeleri ve taksimetreleri de vardır.

Belgrad taksi fiyatları için aşağıdaki tabloyu incelemenizi tavsiye ederim. Bu fiyatlar bütün taksi firmaları için geçerlidir.

Belgrad için Taksi Fiat Tarifesi

ServisTarife 1Tarife 2Tarife 3
açılış170 Dinar170 Dinar170 Dinar
her km için fiyat65 Dinar85 Dinar130 Dinar
1 saatlik bekleme750 Dinar750 Dinar750 Dinar

Tarife 1 – (Pazartesi – Cumartesi 06:00 – 22:00). Taksi açılış ücreti 170 Dinar’dır. Her kilometre için ücret 65 Dinar’dır.

Tarife 2 – (Pazartesi – Cumartesi 22:00 – 06:00, Pazar ve resmi tatil günleri de bu tarifeye girer). Taksi açılış ücreti 170 Dinar ve her kilometre için 85 Dinar alınır.

Tarife 3 – Belgrad şehir dışındaki bölgeler için geçerlidir, şehir dışı, şehirler arası gibi. Açılış ücreti yine 170 Dinar olup her kilometre için 130 Dinar alınır.

Belgrad taksiciler odasının belirlediği taksi fiyatları yukarıdaki gibidir. İstanbul’daki gibi trafik sıkıştığında ayrı bir ücret uygulanmaz. Yada taksi hızı 0 ila 10 kilometre arasında olduğunda yine bekleme ücreti alınmaz.

Yukarıdaki fiyat listesinde belirtilen ücretler dışında müşteriden başka bir ücret talep edilemez.

Belgrad için Bazı Taksi Firma Telefonları:

Taksi Firma AdıTelefon
Beogradski19801
Pink taksi19803
Alfa taksi19807
Žuti taksi19802
Zeleni taksi3233-666
Joker taxi3971-174
Lux taxi303-3123
Maksis taksi19804
Taksi Bell19808
Naksi taksi2157-668
2018-03-15T13:00:07+00:0015 Nisan 2016|

200 Comments

 1. Özcan Kutluata 20:27 de 07/11/2018 - Yanıtla

  Merhaba, eşimle birlikte cuma günü uçakla gelip, pazartesi günü döneceğiz. Courtyard by Marriot Belgrade City Center otelde kalacağız. Nikola Tesla Hava Alanından otele ulaşım için tavsiyenizi rica edebilir miyim. Hangi otobüse binmeliyiz, nerede inmeliyiz ve hangi kart tipini önerirsiniz? Yardımlarınız için çok teşekkür ederi. Sağlıklı günler dilerim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:55 de 07/11/2018 - Yanıtla

   Merhaba Özcan Bey,

   Havaalanından 72 numaralı otobüs ile son durağa kadar giderseniz, kalacağınız otel olan Marriot Courtyard size yaklaşık 500 metre uzaklıkta olacaktır. Havaalanının üst katında büfeler ve küçük bir market var. Bileti buradan alabilirsiniz, tek gidiş alabilirsiniz. Belgrad’da çok da fazla otobüse binme ihtiyacı duymayacaksınız. Eğer bileti şoförden alırsanız, sizden 300 Dinar alacaklardır.
   Taksi ile gitmeyi düşünürsenüz, yine üst kata çıktıktan sonra Pink Taksi tercih ediniz. Yaklaşık 12-13 (1500-1600 Dinar) tutacaktır.
   İyi tatiller.

   • Özcan Kutluata 21:03 de 07/11/2018 - Yanıtla

    Çok teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun. İyi geceler..

 2. Yetkin 22:45 de 22/10/2018 - Yanıtla

  Merhaba Belgrad havalimandan bineceğimiz şehir merkezi için servis ile tren istasyonu yakınında inme gibi bir şansımız varmı? Ve Novisad dan Belgrada trenle dönerken havalimanına yakın bir istasyon bulunuyormu ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:13 de 26/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Havaalanından 72 ve A1 numaralı otobüsler tren istasyonu ve otogarın önünden geçer. Novi Sad’a otobüs ile gitmenizi tavsiye ederim. Tren ile Novi Sad dönerken havalimanına yakın durak yok, merkeze geleceksinizdir. Ancak otobüsler havaalanının önünden geçerler, o yüzden otobüs ile daha kolay olacaktır.

 3. Batuhan 10:15 de 18/10/2018 - Yanıtla

  Merhaba . onumuzdekı ay kız arkadasımla bırlıkte 2 haftalık bı belgrad seyehatına cıkacagız. Bunu 1 hafta saraybosna 1 hafta belgrad a bölmeye karar verdık. Fakat belgraddan saraybosnaya gecmek ıcın herhangi bır tren veya otobus seferı bulamıyoruz ınternet uzerı arastırmalardan. Belgrad havalimanından ındıkten sonra tren ıstasyonuna mı gecip sefer sormak mantıklı olacaktır yoksa bılgınız olan otobus fırmaları var mı. Nasıl bır yol izlemem mantıklı olacaktır. Şimdiden cok tesekkür ederim 🙂

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:31 de 18/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Belgrad – Saraybosna arasında hergün 4-5 tane otobüs var. Bu linkten gideceğiniz tarih için hareket saatleri ve otobüs firmalarını görebilirsiniz. Ayrıca minibüs servisleri de var: Sizi Belgrad’daki istediğiniz bir adresten alıp, Saraybosna’da istediğiniz adrese bırakıyorlar. Fiyatları da otobüs fiyatları ile aynı tek yön 20 Euro. Bu linkten detaylarına bakabilirsiniz. Ayrıca Viber üzerinden rezervasyon yapabilir, sorularınız varsa sorabilirsiniz.

 4. nazlı 14:20 de 14/10/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Havaalanından Resavska 30 BB adresine nasıl gidebiliriz yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:48 de 15/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Resavska’ya A1 ile gitmeniz daha uygun olacaktır. Havaalanından A1 numaralı otobüse binip, Trg Slavija’da inerseniz gideceğiniz yer size 5 dakika yürüme mesafesinde olacaktır.

 5. Veysel 09:54 de 14/10/2018 - Yanıtla

  Merhaba bugün eşim ve küçük küçük kızımla belgrada uçıyoruz ,3 gece konaklayacağız, otelimiz 23, Ruzveltova
  holiday inn express buraya otobüsle gitmeyi planlıyoruz, sorum 3 günlük karttan iki tane mi almamız lazım, hangi hattı kullanmalıyız, yardımcı olabilirmisiniz

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:59 de 14/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Evet, 3 günlük karttan 2 tane almanız gerek. Ruzveltova caddesi Kralja Aleksandra Bulvarı’na çok yakın, bu caddeden hemen her yere tramvay ve otobüs bulabilirsiniz.

 6. Buse 11:53 de 13/10/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Arkadaşımla birlikte küçük bir seyahat için şuan Belgrad Cumhuriyet meydanındayız acaba burdan nereden Zemuna giden otobüs bulabiliriz?

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:07 de 13/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   15N ve 704N numaralı otobüsler ile Zemun’a gidebilirsiniz. Trg Republike’de Zemun yönüne giden 2 tane otobüs durağı var. Bu duraklardaki tabeladan hangi otobüsün hangi duraktan kalktığını görebilirsiniz.
   İyi tatiller.

 7. Sevim 14:40 de 06/09/2018 - Yanıtla

  Merhaba

  Öncelikle tek tek ilginiz çok hoş. Şimdiden teşekkürler; Ben Hotel Garni Petrova gideceğim Nikola Tesla havaalanın dan nasıl gitmeliyim hangi durakta inmeliyiz? Birde Belgrad şehir merkezin den Nacionalni Park Tara-Banjska Stena nasıl gidebilirim? Ve yine şehir merkezinden Lasta-Gradski splava nasıl gidebilirim?

 8. ÖMER 23:25 de 31/08/2018 - Yanıtla

  Merhaba,
  Benim sorum turist kartlarıyla ilgili olacak:
  Acaba bu 1 ve 3 günlük kartları havaalanı otobüsleri olan A1 ve 72 numarada kullanabiliyor muyuz?
  Teşekkürler.-

  • Belgrad Gezi Rehberi 23:37 de 31/08/2018 - Yanıtla

   Evet. Bütün toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz.

   • ÖMER 00:29 de 01/09/2018 - Yanıtla

    Çok teşekkürler, yani sadece 250 yada 700 RSD ödeyerek hem havaalanına gidiş-geliş hem de belgrad içinde toplu taşım ücreti sorununu çözebiliyoruz doğru mudur? Yine o otobüslerde de bu kartı okutarak mı biniyoruz? Birde bu sınırsız turist kartları 24 yada 72 saalik mi, yoksa gün bittiğinde kullanım hakkımız bitiyor mu?
    Başınızı ağrıttım tekrar ama bu bilgiler çok işime yarayacak, tekrar teşekkürler.-

    • Belgrad Gezi Rehberi 10:04 de 01/09/2018 - Yanıtla

     Doğrudur. 250 Dinar’a günlük (24 saat) veya 700 Dinar’a 3 günlük veya 1000 Dinar’a 5 günlük kart alabilir ve bu kartları bütün toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz. Havaalanına gidiş-dönüşlerde de kullanabilirsiniz.

     Kartı araçlara binerken okutuyorsunuz, araç değiştirirken de kartı okutuyorsunuz. 24 saatlik aldığınız kart, ilk araca bindiğinizde kartı okuttuğunuz saatten itibaren 24 saat geçerli olacaktır. 3 günlük kart da aynı şekilde kartı okuttuğunuz saatten itibaren 72 saat geçerli olacaktır. Gün dönümü ile ilgisi yok.

     Aklınıza takılan başka sorular da olursa her zaman yazabilirsiniz, bu websitesini herkes faydalansın diye yaptım.

 9. Muge 17:16 de 16/08/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Yeni Belgrad bölgesinde B hotelde kalacağız. Sadece bir akşamımız var Republic square’e nasıl gidebiliriz toplu taşıma ile

 10. Recep Vatansever 14:30 de 16/08/2018 - Yanıtla

  Merhabalar benım gezım 17 agustosda Miška Kranjca 17a bölgesınde otelde kalıcaz oradan sehir merkezıne hangi numaralı otobüse binmemiz gerekir ve orada 2 gece kalıcaz nasıl bir bilet almamız gerekir

 11. Ahmet 18:22 de 15/08/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Yarın, 2 kişi 3 gün Belgrad a gelip, tramway ve otobüs kullanacağız.
  Herbirinde geçmesi adına, 3 günlük bileti ikimiz içinde ayrı ayrı almak lazım sanırım değil mi? 3 günlük bilet isterken büfeden ismi nedir, nasıl istememiz lazım.

 12. Hakan 09:59 de 14/08/2018 - Yanıtla

  Merhaba belgrad dan havaalanına gidicez knez caddesine yakın bir yerde konaklıyoruz bahsettiginiz A1 ve 72 numaralı araclar knez e en yakın nereden geciyor

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:23 de 14/08/2018 - Yanıtla

   Knez Mihailova Caddesi’ne en yakın durak Zeleni Venac. 72 numaralı otobüs buradan kalkıyor. Kenz Mihailova’ya yaklaşık 400 metre uzaklıkta.

 13. Gizem Özdemir 02:48 de 05/08/2018 - Yanıtla

  Merhabalar, trg republic civarindan ada ciganjia’ ya toplu tasimayla nasil ulasabilirz?

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:43 de 05/08/2018 - Yanıtla

   Trg Republke’den Ada Ciganlija’ya 37, 44, ADA1 ve ADA4 numaralı şehir içi otobüsleri ile gidebilirsiniz.

 14. Atakan 10:53 de 20/07/2018 - Yanıtla

  iyi günler,SVATKOVA PIJACA,bölgesindeki bir aparta gidecem,havaalınından oraya en iyi rota hangisi olur,otübüsle gelmek istersem.tsklr.

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:24 de 20/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Havaalanından A1 no’lu otobüs ile son durak olan Trg Slavija’ja kadar gidip oradan başka bir otobüs yada taksi ile devam edebilirsiniz. Cvetkova pijaca buradan yaklaşık 3,5 km uzaklıkta olacaktır.

 15. Ogulcan 04:57 de 12/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba. Öncelikle faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler. Nikola Tesla havalimanından Hotel Otard’a nasıl gidebilirim? Kej Oslobodenja’da.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:26 de 13/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Havaalanından 72 numaralı otobüs ile Yeni Belgrad (Novi Beograd) bölgesinde bulunan Fontana otobüs durağında inerseniz, Kej Oslobođenja buradan yaklaşık 3,5 km uzaklığınızda olacaktır. Buradan başka bir otobüs ile veya taksi ile Hostel Otard gidebilirsiniz.

 16. cceylan 14:33 de 11/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba
  2 gün sonra Belgrada uçuyorum kalacağımız otele nasıl gidebiliriz.Knez Mihajlova 24, Stari Grad, Belgrad, Otel 17 eura alalım diyor ama oldukça pahalı geldi .
  en yakınındaki gece klupleri kaç km uzaklıkta gece klubüne ne ile gitmeli?
  3 gece 4 gün kalacağız 2 kişiyiz hangi tren veya otobüs kartını almamız gerekiyor
  teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:34 de 13/07/2018 - Yanıtla

   Havaalanından 72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’a kadar giderseniz, kalacağınız adres yaklaşık 500 metre uzaklığınızda olacaktır. Knez Mihailova’yı kolay bulursunuz ve gideceğiniz yer yürüme mesafesinde olacaktır.

 17. GÖZDE 16:08 de 04/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba öncelikle emeklerinize sağlık. Benim sorum kartlarla ilgili. 4 gün kalacağız Belgrad’da 3 günlük kartlar sınırsız mi kullanılıyor. Annemle birlikte gideceğiz. İkimiz ayrı kart mi almalıyız? Bu karti zemun ve Novi Sad a giderken de kullanabilir miyiz? Teşekkür ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:28 de 04/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   1,3,5 ve 7 günlük kartlar şehiriçi sınırsız kullanabiliyorsunuz. Ancak şehirlerarası için geçerli değil, bu kartla Novi Sad’a gidemezsiniz. Bu kart ile Zemun’a gidebilirsiniz, Zemun Belgrad il sınırlarında olduğu için.

   Günlük kart aldığınızda her ikinizin de alması gerekiyor.

 18. gamze 12:07 de 04/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba, öncelikle size çok teşekkür ederim , herkesin sorularına tek tek özveri ile cevap verdiğiniz için .

  Biz 5 kişi 20/24 ağustos 2018 tarihleri arasında Belgrad ‘ta olacağız. Kalacağımız adres Bulevar kralja Aleksandra 195 ‘tir. Havalimanından bu adrese ulaşımı en kolay ve en ucuz şekilde nasıl halledebiliriz ve bulunduğumuz bölgeden Belgrad’ı gezmek için 1 tek kart alıp hepimiz bu kartı mı kullansak daha az maliyetli olur acaba?Birde kartı havalimanından alacağımız bir yer var mı?(Kredi Kartı ile)Kalacağımız yerin merkeze olan uzaklığını da paylaşırsanız çok sevinirim.Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:22 de 04/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Havalanından A1 no’lu otobüs ile Trg Slavija’ya kadar gitmenizi öneririm. Gideceğiniz adres buradan yaklaşık 3,5 km uzaklıkta olacaktır. Buradan başka bir otobü ile gidebilir yada taksi ile devam edebilirsiniz. Taksi ile devam etmek isterseniz yaklaşık 500 Dinar tutacaktır.

   Belgrad Havaalanı’nın üst katındaki büfelerden BusPlus kartı alabilirsiniz. 1 kart ile 5 kişi binebilirsiniz, böylece daha ucuza gelecektir. Ayrıc kredi kartı veya bankamatik kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

   Kalacağınız yerin merkeze uzaklığı 4,5 km kadar. Bulevar kralja Aleksandra çok işlek bir cadde, her 5 dakikada şehir merkezine otobüs ve tramvay var.

   İyi tatiller.

 19. pelin 09:34 de 03/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba site mükemmeeelll!!!! aklımdan geçen sorunun yazınızı okurken cevabını buluyorum 🙂 sizinle gezdim belgradı. biz iki haftasonra Belgrad a gideceğiz kalacağımız yere ulaşım için sorum olacaktı. Hilandarska 24. adresine havaalanından ulaşım için ne önerirsiniz? teşekkürler emeğinize sağlık

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:43 de 03/07/2018 - Yanıtla

   Websitesini faydalı bulduğunuzu bilmek güzel. Güzel sözleriniz için de teşekkür ederim.

   Havaalanından Hilandarska 24 adrese 72 no’lu otobüs ile gidebilirsiniz. Son durağa (Zeleni Venac) kadar gidiniz. Yolculuk yaklaşık 30-40 dakika sürecektir. Son durağa ulaştıktan sonra gideceğiniz adres yaklaşık 1 km uzaklığınızda olacaktır. Buradan bir taksi ile devam edebilir yada yürüyebilirsiniz. Taksi buradan itibaren yaklaşık 350 Dinar tutacaktır. Havaalanından taksi ile gitmek isterseniz yaklaşık 12-13 Euro tutacaktır. İyi tatiller.

 20. Hande N. 20:13 de 11/06/2018 - Yanıtla

  İyi gunler oncelikle verdiginiz bilgiler icin tesekkurler Belgrad a yolculugumuz ekimde olacak ama simdiden bilgilenmek istiyoruz bu konuda Knez Mihailovadan Nikola Tesla Muzesine gitmek istiyoruz
  En uygun nasıl gidebiliriz tramvay hattını mı tercih etmeliyiz yoksa toplu tasıma hattını mı kullanmalıyız kac nolu otobuse, tramvaya binmeliyiz oraya gitmek icin?
  Bir de Nikola Tesla muzesinin bulundugu Krunska 51de inmek icin en yakın hangi durakta inmemiz gerekiyor onu ogrenebilir miyiz?

 21. Okan Çağlar Karademir 00:22 de 06/06/2018 - Yanıtla

  Öncelikle detaylı cevaplarınız için gerçekten teşekkürler
  15 Haziranda sabah kısmetse Belgrada eşimle gelip Rezime Crowna geçeceğiz. Tüm yorumları okudum:) 72 numaraya bineceğiz. Son durakta inip yaklaşık 500 metre yürüyeceğiz. Umarım doğru anladım
  Sorularım şunlar;

  1-)16 Haziran akşamı geri döneceğimiz için, 24 saatlik otobüs kartı iş görmeyecek? Gidişi taxi ile yapıp dönüşü kart ile yapsak yada tam tersi mantıklı mı?
  2-) havaalanı çıkışındaki büdeden otobüs kartını kredi kartı ile alabilirmiyiz? Çünkü havaalanında exchange’ i önermiyorsunuz:)
  En kötü gidiş geliş pink taksi:)
  Şimdiden tüm yazılar için teşekkür ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:17 de 06/06/2018 - Yanıtla

   Okan Bey Merhaba,

   Doğrudur, otobüs ile gidecekseniz 72 numaraya bineceksiniz Rezime Crowna için. Sorularınıza şu şekilde cevap verebilirim:

   1. Taksi tercih edecekseniz, gidişi yani havaalanı-otel hattını taksi ile yapmanızı tavsiye ederim. Böylece para havaalanında bozdurmak zorunda kalmazsınız.
   2. Havaalanının çıkışında büfe yok. Büfeler üst katta. Gümrüklü sahayı geçtikten sonra, yolcu karşılama solonuna geleceksiniz. Burada, solda yukarı kata çıkan yürüyen merdiven göreceksiniz. Buradan üst kata çıkıp, havaalanının sonuna doğru yürürseniz orada bir market ve bir kaç büfe göreceksiniz. Buralardan banka kartı veya kredi kartı ile de bilet alabilirsiniz. Büfelerin olduğu yerden havaalanını terk ettiğinizde otobüs durağı da hemen önünüzde olacaktır.

   iyi tatiller.

 22. Erdem Alaca 15:23 de 23/05/2018 - Yanıtla

  Merhaba, öncelikle böyle dolu bilgilerle taşmış bir siteye emek harcadığınız için teşekkür ederim.
  Bayram öncesinden bitimine kadar belgrada gideceğiz. (4 gece 5gün)
  Kafamızda bazı soru işaretleri var.

  Rezime Crown Depadans’ta kalacağız.
  Havalimanından hangi toplu taşımaya binebiliriz?

  5 günlük mü kart almalıyız? Yoksa tek kart alıp ıkımız ıcın bakıye atarak mı kullanmalıyız?

  Gece kuluplerinde dam problemi oluyor mu bizde ki gibi?
  Önerebildiğiniz gece kulupleri isimleri verebilir misiniz?

  • Erdem Alaca 12:17 de 06/06/2018 - Yanıtla

   Merhaba, sanırım yanıtlamayı unuttunuz 🙁

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:31 de 06/06/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,

   Çok üzgünüm, dediğiniz gibi sizin yorumunuzu atlamışım.

   Havaalanından Rezime Crown Depadans’a gitmek için 72 no’lu otobüsü tercih etmelisiniz. Son durakta inerseniz, kalacağınız yer yürüme mesafesinde olacaktır (yaklaşık 500 metre). Čika Ljubina sokağının girişi Trg Republike’den
   ve Knez Mihailova Caddesi’ne paralel. Kolay bulacaksınız.

   Belgrad’da görülecek yerlerin çoğu yürüme mesafesinde olduğundan belki toplu taşıma araçlarına ihtiyaç duymazsınız. Yine de kendiniz karar veriniz, Belgrad’da geçireceğiniz ilk günün ardından toplu taşıma araçlarına ihtiyaç duyup duymadığınızı anlayacaksınız. Toplu taşıma araçlarını sık kullanacaksanız 5 günlük kart almakta fayda olacaktır. Daha az kullanacaksanız, 1 kart alıp üzerine kontör yükleyebilirsiniz. 16 kişiye kadar aynı kart ile seyahat edebilirsiniz.

   Hiç bir gece klubü size dam sormaz :). Böyle bir probleminiz olmayacaktır. Belgrad’da bir çok iyi klüp var, ancak herkesin beklentisi farklı olduğundan bir tavsiyede bulunmak istemiyorum. Yaşınıza bağlı olarak yada sevdiğiniz müzik türüne göre de bu seçim değişeceğinden bir tavsiyede bulunmak zor olacaktır. O yüzden bu sayfadan belgradeatnight.com bütün klüp ve barlara ait geniş bilgi alabilir, sizinde beğendiğiniz bir mekana gidebiliriniz.

   • ERDEM 09:37 de 09/06/2018 - Yanıtla

    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim 🙂

 23. Hakan 22:09 de 18/05/2018 - Yanıtla

  Merhaba. Bu güzel bilgiler için öncelikle çok teşekkürler. Biz 7 kişilik bir arkadaş grubuyla gelip 4 gün kalacağız. Sizce hangi biletlerden kullanmalıyız? 7 kişi için her bir kişiye 3 günlük kartlardan mı almalıyız? son gün de havaalanına gitmek için tek kullanımlık bilet mi almalıyız?

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:50 de 20/05/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Belgrad’da merkeze yakın bir yerde kalacaksanız, toplu taşıma araçlarını çok kullanmayacaksınız diye düşünüyorum. Bence 3 günlük kartlardan almak mantıklı olacaktır. Son gün için de dedğiniz gibi 89 Dinar’a tek kullanımlık bilet alırsınız, böylece ucuz olacaktır.

   Ayrıca 1 tane kart alıp, bu karta kredi yükleyerek 7 kişi aynı kartı kullanabilecektir. Her binişte ekrandan 7 kişi seçip kartı okutursanız, 7 kişi için fiyat düşülecektir. Bu işlemde her 90 dakikada kişi başı 89 Dinar düşülecektir.

   • Hakan 13:07 de 20/05/2018 - Yanıtla

    Evet merkeze yakın olacağız. çok teşekkürler.

    • Belgrad Gezi Rehberi 13:09 de 20/05/2018 - Yanıtla

     O zaman çok da toplu taşıma araçlarına binme ihtiyacınız olmayacak. Yine de siz bilirsiniz. İyi tatiller.

 24. Kerem Emin 09:40 de 16/05/2018 - Yanıtla

  Merhaba, gerçekten de çok faydalı ve yararlı bilgiler vermişsiniz sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizden öğrenmek istediğimiz Belgrad havaalanından Poenkareova 14 street Palilula adresine gitmek için otobüse 4 kişi binmemiz daha uygun olur mu yoksa başka bir vasıtaı mı önerirsiniz? Ayrıca, hangi otobüse binmemizi önerirsiniz? Tekrar teşekkür ederiz.

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:48 de 16/05/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Belgrad havaalanından otobüs ile gitmek daha ucuz olacaktır. Taksi ile gitmeyi tercih ederseniz, yaklaşık 13-14 Euro tutacaktır. Pink Taxi tercih ediniz.

   Otobüs ile gitmeye karar verirseniz, 72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’a kadar gidip, oradan başka b,r otobüs yada taksi ile devam edebilirsiniz. Gideceğiniz adres buradan yaklaşık 2 km uzaklıkta olacaktır.

 25. Yaşar 22:25 de 10/05/2018 - Yanıtla

  Cantral park Apartman Studenski 21 adresindeki otelimize Belgrad hava limanından hangi otobüsle hangi durakta inerek ulaşabiliriz.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:23 de 11/05/2018 - Yanıtla

   Merhaba Yaşar Bey,

   Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’ndan Studentski Trg 21 adresindeki Central Park Apartman’a 72 no’lu otobüs ile gidebilirsiniz. 72 no’lu otobüsün son durağı Zeleni Venac, burada otobüsten indikten sonra kalacağınız adress 1 km uzaklığınızda olacaktır. Buradan yürüyerek rahatça ulaşabilirsiniz, merkezi bir konum ve bilinen bir adres olduğundan rahat bulacaksınızdır.

 26. omer kocsan 14:13 de 09/05/2018 - Yanıtla

  Merhaba,siteniz harika ..sizden ricam havaalanından hotel royal ınn’e nasıl ulasım saglayabılırım olacak.Adresi : Kralja Petra 56 stari grad… taksi icin ne onerirsiniz..

  yanıtınız icin cok tesekkur ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:13 de 11/05/2018 - Yanıtla

   Merhabalar,

   Hotel Royal Inn’e havaalanından 72 no’lu toplu taşıma aracı ile gidebilirsiniz. Son durak olan Zeleni Venac’a kadar giderseniz, kalacağınız adres yaklaşık 1 km uzaklığınızda olacaktır, buradan yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

 27. Kıvılcım 23:17 de 03/05/2018 - Yanıtla

  Merhabalar , siteniz gerçekten çok güzel ve faydalı teşekkür ederiz. Şuan Belgraddayız Stari Gradda fakat Zemun bölgesine geçmek istiyoruz. Toplu taşıma olarak neye binmeliyiz ?
  Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 28. inci inci 13:52 de 02/05/2018 - Yanıtla

  merhaba,
  6 mayıs saat 23 de havalimanından taxi ile 88 rooms hotel e gitmek istiyorum. Tahmini ne kadar tutar? Gece ya da pazar tarifesi olabilir mi? Teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:54 de 04/05/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Gece ve pazar tarifeleri var. Gece saat 22:00’dan sonra ve Pazar günleri taksiler 2. tarifeyi açarlar. Belgrad havaalanından 88 Rooms’a 2. tarife ile 1900-2000 Dinar (16-17 Euro) civarında tutar. Pink taxi tercih ediniz.

 29. Doruk 17:05 de 30/04/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Havalimanından, Guest House Domestic’e nasıl gidilir ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:59 de 04/05/2018 - Yanıtla

   Havaalanından A1 ile Trg Slavija olan son durağa gidip, oradan başka bir otobüs yada taksi ile Guest House Domestic gidebilirsiniz.

 30. Ayla 19:30 de 24/04/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Öncelikle bu kadar nitelikli bilgi sağladığınız için çok teşekkür ederim, harika olmuş. İki sorum olucak, 30 nisan ve 1 – 2 mayıs günlerinde belgrad’ta olacağız. 1-2 mayıs işçi bayramı olması nedeniyle ulaşımda ya da gezmede sorun yaşar mıyız?

  2. olarak nicola tesla havaalanından nusha apartments a nasıl ulaşabiliriz?

  Çok teşekkür ederim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:47 de 24/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba Ayla Hanım,

   Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Sayfanın yararlı olduğunu bilmek güzel.

   1 ve 2 Mayıs günü burada resmi tatil olacak. Resmi dairelerde işiniz olmadığı sürece bir sorun yaşamazsınız. Bunun dışında dükkanlar ve eğlence mekanları açık. Şehir içi ulaşım da yada gezmede herhangi bir sorun yaşamazsınız, ulaşım araçları daha seyrek çalışacaktır.

   Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’ndan Nusha Apartment’a 72 no’lu otobüs ile ulaşabilirsiniz. Son durak olan Zeleni Venac’a kadar giderseniz, kalacağınız yer yaklaşık 300 metre uzaklığınızda olacaktır. Moskva Oteli’nin hemen karşısındaki sokak.

 31. BÜŞRA EREN 12:21 de 23/04/2018 - Yanıtla

  MERHABALAR
  Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’ndan Belgrad Art Hotele nasıl gidebiliriz ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:47 de 23/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Havaalanından 72 no’lu otobüs ile son durağa kadar giderseniz, Belgrade Art Hotel yaklaşık 400 metre yürüme mesafesinde olacaktır. Knez Mihailova Caddesi’nde olduğundan kolay bulursunuz.

   • BÜŞRA EREN 12:53 de 23/04/2018 - Yanıtla

    Otel hakkında bilginiz var mı acaba ?

    • Belgrad Gezi Rehberi 13:02 de 23/04/2018 - Yanıtla

     Belgrade Art Hotel’inin en iyi yanı konumu. Çok ideal bir lokasyona sahip bir otel. Bunun dışında beklentilerinizi yüksek tutmazsanız otelden memnun kalacağınızı sanıyorum. Lüks bir otel değil, ama temiz, güvenilir ve personel güler yüzlü. Her yere yürüme mesafesinde, Knez Mihailova Caddesi’nde bulunduğundan bir çok dükkan, kafe ve restorana yakın. Belgrad’ın en hareketli caddesi.

 32. Burcu Genç 16:47 de 20/04/2018 - Yanıtla

  Merabalar havaalanından 88 rooms hotel e hangi otobüsle gitmeliyiz ve hangi durakra inmeliyiz cevap için şimdiden teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:54 de 20/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba Burcu Hanım,

   Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’ndan Belgrad şehir merkezine 2 tane otobüs var, 72 ve A1. 72 numara Belgrad merkeze çok yakın olan Zeleni Venac’a kadar gidiyor. A1 ise Trg Slavija (Slavija Meydanı) kadar gidiyor.

   Havaalanında hangi otobüs önce kalkacaksa ona binmelisiniz. Çünkü sizin gideceğiniz 88 Rooms Hotel Slavija’dan 2 km, Zeleni Venac’tan 1,8 km uzaklıkta. Her iki durumda da son durağa kadar gidiniz. Oradan taksi veya başka bir şehir içi otobüsü ile devam edebilirsiniz.

 33. Gül 11:15 de 20/04/2018 - Yanıtla

  merhaba
  USCE alışveriş merkezinden havalimanına nasıl gidebilirim.
  tesekkur ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 14:48 de 20/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   72 no’lu otobüs USCE alışveriş merkezinin önünden geçer. USCE’nin önündeki dört yolun köşesinde otobüs durağı var, buradan binebilirsiniz. Yanlış durakta beklememek için levhalarda 72 numarayı gördüğünüzden emin olunuz.

 34. Mustafa 20:20 de 19/04/2018 - Yanıtla

  iyi günler. Zmaj jovina sokakta kalıyorum. havalimanı na nasıl gidebilirşm ? ne kadar sürer ?

  ilginize teşekkür ederim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:32 de 19/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Zeleni Venac otobüs durağı size yaklaşık 700 metre uzaklıkta. Bu duraktan Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’na 72 numaralı otobüs ile gidebilirsiniz. Sizin konumdan durağı gösteren haritayı bu linkten bulabilirsiniz. Yolculuk 30 dakika ila 45 dakika arası sürer.

 35. Gözde 10:26 de 17/04/2018 - Yanıtla

  Merhabalar. Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.

  12 Mayıs’ta gece yolculuğu ile Saraybosna’dan Belgrad’a gelip sabah uçağa bineceğim. Otobüs terminalinden havaalanına gidişte her saat otobüs bulma imkanım olur mu acaba?

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:43 de 17/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Belgrad otobüs terminalinden havaalanına direkt otobüs yok. Ancak Otobüs terminaline yaklaşık 750 metre uzaklıkta olan Zeleni Venac otobüs durağından 72 numaralı otobüs ile Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’na her 25 dakikada otobüs bulabilirsiniz.

   • Gözde 12:38 de 17/04/2018 - Yanıtla

    Teşekkür ederim 🙂

 36. Elif Kesmen 22:34 de 13/04/2018 - Yanıtla

  Selamlar biz şuan Belgrad dayız yârin akşam uçağımız skender begova bölgesindeyiz evin önünden 2numaraları tren geçiyor Nikola Tesla havalimanına nasıl ulaşım önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden ✌🏽

  • Belgrad Gezi Rehberi 22:38 de 13/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Bir yukarınızda Cara Dušana caddesi var. O cadden 26 no’lu otobüs ile Trg Republike’ye kadar gidiniz. Oradan da Zeleni Venac’a giderseniz, 72 numaralı otobüs ile havaalanına kadar gidebilirsiniz. Bence en kestirme yol bu taksi ile gitmeyecekseniz.

   • Elif kesmen 22:56 de 13/04/2018 - Yanıtla

    Çoook teşekkür ederim 🙂

 37. Dilara 11:06 de 13/04/2018 - Yanıtla

  Merhaba…
  İlk önce böyle bir site hazırladıgınız için tesekkur ederim. ,
  Size danısmak ıstedıgım bir kaç sey vardı?
  İlki cumhurıyet meydanından Zlotska Magasına nasıl gıdılıryanı kaç numaraya bınılır?
  Ikıncısı Uskup’e ya da Podgorica’ya gitmek istersek kaç numaralı trene bınmemız lazım.
  Tesekkurler

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:20 de 13/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Belgrad’da Zlotska Magasina diye bir yer duymadım. Zlotske pećine diye bir kanyon var, Belgrad’a uzak.

   Belgrad – Podgorica arası günde 2 tane tren var, 431 no’lu tren sabah kalkış saati 09:10; 433 no’lu tren ise akşam 21:10’da hareket ediyor. Yolculuk süresi yaklaşık on buçuk saat sürüyor.

   Belgrad – Üsküp arası günlük 1 tren var. 335 no’lu tren hergün saat 18:10’da Belgrad’dan hareket ediyor ve yolculuk yaklaşık 10 saat sürüyor.

 38. H.Sinem Soyalp 14:53 de 11/04/2018 - Yanıtla

  Selamlar, 22-26 nisan tarihlerinde gelicez 🙂 baya bir araştırma yaptım dersime çalıştım ama Avala tarafına nasıl gidilir diye sormak istedim. Birde yugoslav tarihi müzesi & hyde park taraflarına herhngi bir toplu taşıma varmı ?
  Ade Ciganlije tarafınada nasıl gidebiliriz. Çok soru sordum sanırım neyse 🤭 teşekkür ederim şimdiden

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:02 de 11/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Avala’ya Belgrad’dan 401,403,405 ve 408 no’lu otobüsler veya taksi ile gidebilirsiniz. Yugoslav Tarihi Müzesi’ne 42 no’lu otobüs, Ada Ciganlija’ja bir çok otobüs var ama şehir merkezinden en iyi 51N ile gidilir. Başka sorularınız da olursa yardımcı olmaya çalışayım.

   • Sinem Soyalp 00:08 de 12/04/2018 - Yanıtla

    Çok teşekkürler hızlı ve ayrıntılı cevaplar için 👏🏻 Daha 10 gün var aklıma gelen soru olursa eminolun size danışacağım. Teşekkürler

 39. Ekmel Hayri Çırpanlı 14:51 de 02/04/2018 - Yanıtla

  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Garni Hotel Le Petit Piaf (Skadarska 34, Stari Grad, 11000 Beograd, adresine havaalanından nasıl gidebiliriz. 4 kişiyiz taksi ekonomik olur mu? Tekrar teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 15:39 de 02/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Taksi ile Garni Hotel Le Petit Piaf yaklaşık 13-14 Euro tutar. Pink Taksi tercih ediniz. Ayrıca 72 nolu otobüs ile de gidebilirsiniz, yaklaşık 45 dakika sürer. Son durakta inerseniz, kalacağınız yer buradan yaklaşık 600 metre uzaklıkta olacaktır.

   • Ekmel Hayri Çırpanlı 11:09 de 03/04/2018 - Yanıtla

    Çok teşekkür ederim. Hoşçakalın.

 40. Berra 19:13 de 28/03/2018 - Yanıtla

  Merhaba aydınlatıcı bilgi için teşekkürler öncelikle. Biz Mayıs ayında final four dönemde belgrad olacağız. 4 kişilik bir aileyiz kendi aracımızla seyahat etmek istiyoruz. Ev kiralamak istiyoruz. Bu konuda lokasyon ve araba park gibi konularda bilgi verebilir misiniz. Saygılar

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:37 de 28/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Final Four 2018 Belgrad Stark Arena’da 18-20 Mayıs tarihlerinde olacak. Belgrad Stark Arena Yeni Belgrad’da. Şehir merkezinde (Stari Grad) park yeri bulmak oldukça zor oluyor. Park yeri olan bir otel veya apart da pahalı olacaktır. O yüzden Yeni Belgrad, Vracar, Zvezdara, Palilua bölgelerine bakmakta fayda var. İsterseniz buna göre size bir kaç daire tavsiye edebilirim.

   • Berra 21:53 de 28/03/2018 - Yanıtla

    Çok kısa sürede bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Verebileceğiniz konaklama tavsiyeleri bize çok kolaylık sağlayacaktır.

    • Belgrad Gezi Rehberi 22:31 de 28/03/2018 - Yanıtla

     Merhaba,

     Şehir içinde park yeri olan tesisleri aşağıya beğeninize sundum. Şehir içinde bir yer edinebilirseniz daha iyi olacak diye düşünüyorum. Eğer herhangi bir nedenden dolayı uygun bir yer bulamazsanız haber verin başka öneriler de verebilirim.

     1. Panorama Apartment: Şehir merkezinde, memnun kalacağınız bir yer diye düşünüyorum. Özel park yeri var, günlük 8 Euro ücreti var. Önceden rezervasyon yapmak gerekiyor.
     2. Dream Apartment: Burası da yine şehir merkezinde ve güzel bir daire. Özel park yeri var, önceden rezervasyon yapılmalı. Ücreti günlük 5 Euro.
     3. Apartment Parlament 011: Konum olarak çok iyi bir yerde, güzel bir daire, fiyatları da çok uygun. Binanın yakınında otopark var ve günlük ücreti 10 Euro.
     4. Apartments Selfie Belgrade Central: Konum olarak çok ideal, Belgrad’ın Bohem bölgesi Skadarlija’da yer alıyor. Fiyatı diğerlerinden biraz daha pahalı ama kaliteli bir yer. Binanın yakınında özel otopark var, günlük ücret 7 Euro.

     Siz yukarıdaki tesisleri bir inceleyiniz. Otel ismi üzerinde tıklarsanız, sizi dairenin detay sayfasına götürecektir. Başka tavsiye isterseniz, yardımıcı olmaya çalışırım.

 41. EROL 23:45 de 27/03/2018 - Yanıtla

  Merhabalar eşim ve 4 aylık kızımızla 2 nisan da Belgrad da olacağız:) City Break Apartments tan 3 günlüğüne Cara Urosa Street te bulunan bir evi kiraladık. Sizce havaalanından en doğru ulaşımımız nasıl olmalıdır? Bir de daha önce WALTER i helal kesim ve domuzeti olmayan bir mekan olarak önermiştiniz buna benzer başka mekanlar da varmıdır? şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:58 de 28/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba Erol Bey,
   Havaalanından 72 numaralı otobüs yada taksi ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi yaklaşık 1500-1600 Dinar (12-13 Euro) tutacaktır. Otobüs bilet fiyatı 89 Dinar (büfeden alırsanız), şoförden alırsanız 150 Dinar. 72 no’lu halk otobüsü ile gitmek isterseniz, son durak olan Zeleni Venac’a kadar gidersiniz. Oradan kalacağınız yer yaklaşık 1,5 km uzaklıkta olacaktır. Buradan taksi tutabilirsiniz, yaklaşık 300 Dinar tutacaktır.
   Walter dışında http://www.lavash.rs rahatlıkla yiyebilirsiniz. İyi tatiller.

 42. Mura 19:12 de 20/03/2018 - Yanıtla

  Merhaba pazar gunu sabah 06.20 de uçağımız alanda olacak. Nikola tesla havaalanindan 72 numaralı otobüse bindikten sonra Mercure belgrad oteline nasil ulaşabiliriz?
  Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:31 de 22/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Belgrad Nikola Tesla havaalanından 72 ve A1 no’lu otobüsler ile gidebilirsiniz. 72 ile son durak olan Zeleni Venac’a kadar giderseniz, kalacağınız Mercure Belgrade Excelsior oteli yaklaşık 900 metre uzaklığınızda olacak. A1 ile gitmeyi düşünürseniz, Trg Slavija’ya kadar gideceksiniz. Kalacağınız otel yine buradan yaklaşık 900 metre uzaklığınızda olacaktır. Slavija’dan giderseniz oteli daha kolay bulacaksınızdır.

   • Güray can 11:36 de 26/03/2018 - Yanıtla

    Merhaba madem herkes sormus bende cevap isyerim benimde 2 nisanneşimle seyahatim olacak Majke jevrosime adresindeki Maya Apartmentsde konayliyacagiz havaalanindan ulasimbtercihimiz ne olmali tesekkurler.

    • Belgrad Gezi Rehberi 13:08 de 26/03/2018 - Yanıtla

     Merhaba,
     Havaalanından 72 numaralalı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’a kadar giderseniz, kalacağınız yer yaklaşık 1 km uzaklığınızda olacaktır. Otobüs durağından ister yürüyerek ister taksi ile gidebilirsiniz.

 43. Aziz 07:57 de 18/03/2018 - Yanıtla

  Oncelikle herkese tek tek cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için tebrik ve teşekkür ederim. Benim otelim Ruzvelta caddesi 23 Holiday inn expres. Oraya da en mantıklı ulaşım 72 numaralı otobüs müdür?

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:03 de 18/03/2018 - Yanıtla

   Aziz Bey Merhaba,
   Herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Size de yardımcı olabilmeyi umuyorum. Sizin kalacağınız adres havaalanına giden iki otobüse de biraz uzak. A1 ile Trg Slavija (Slavija Meydanı)’ına kadar gidip, oradan taxi veya tramvay ile gitmenizi öneririm. Ruzveltova 23, Slavija Meydanı’ndan yaklaşık 1.7 km uzaklıkta. Ayrıca Ruzveltova 2’de bulunan Klub Tramvaj’a gitmenizi öneririm, güzel bir mekan. Yine Ruzveltova caddesinde Zira Shopping Center var. Umarım Belgrad’da iyi vakit geçirirsiniz.

 44. koray 12:46 de 15/03/2018 - Yanıtla

  Merhaba; Yarın sabah 4 arkadaş belgrada gidiyoruz, kalacağımız yer Venizelosova Stari Grad 11000 merkeze yakın bi yer sanırım, havalimanından en mantıklı ulaşım şekli tavsiyeniz nasıl olur, 2 gece konaklayıp pazar akşamı dönüyoruz 3 günlük bilet almalımıyız birde 720 dinar içinde kart ücreti dahilmi ?
  cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:11 de 15/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Venizelosova Caddesi merkeze yakın. Havaalanından otobüs ile gidecekseniz, 72 numaralı otobüs ile Zeleni Venac’a (son durak) gidiniz. Oradan gideceğiniz adres yaklaşık 2 km uzaklıkta. Buradan taksi ile 400 Dinar’a gidebilirsiniz.
   Bilet fiyatlarına kart ücreti dahil değil. 1 günlük kart 250 Dinar + 40 Dinar kart ücreti, 3 günlük bilet 700 Dinar + 40 Dinar kart ücreti şeklinde olacaktır. 2 gün kalacaksanız, 3 günlük kart almanıza gerek yok.

   • koray 15:06 de 15/03/2018 - Yanıtla

    çok teşekkürler, birde malum cumartesi akşamı fenerbahçe-galatasaray derbisi var acaba izleyebileceğimiz bir yer varmıdır 🙂

 45. Buse 19:04 de 11/03/2018 - Yanıtla

  Merhaba,yarin belgrad a ucusumuz var ikisi kisi, havaalanindan Bulevar kralja Aleksandra 94 e gitmenin en uygun yolu nedir taksi mi toplu tasima aracimi kullanmaliyiz ? Ikinci sorum Bulevar kralja Aleksandra 94 den Knez Mihailova caddesine nasil gidebiliriz? Umarim kisa surede donus yapabilirsiniz simdiden cok tesekkurler 🙂

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:33 de 11/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   A1 numaralı otobüs ile Trg Slavija’ya kadar gidip, Trg Slavija’dan taksi ile kalacağınız adrese gitmenizi tavsiye ederim. Trg Slavija’dan Bulevar Kralja Aleksandra 94 yaklaşık 1 km. Havaalanından taksi ile gitmek isterseniz yaklaşık 12-13 Euro civarında tutar taksi ücreti.
   Ayrıca Bulevar Kralja Aleksandra’dan bir çok şehir içi otobüsü Trg Republike’ye gidiyor. Bunlardan bildiğim 26 no’lu otobüs, bu sizi direkt Trg Republike’ye getirecektir. Trg Republike, Knez Mihailova Caddesi’nin başlangıcında bulunuyor. İyi yolculuklar. Havalar güzel bu aralar, umarım güzel vakit geçirirsiniz.

 46. aslı 15:33 de 06/03/2018 - Yanıtla

  merhabalar , perşembe günü belgrada geleceğiz. 10 kişilik bir grup için şehir merkezine gitmek taxi ile daha kolay mı olur ? acaba taxi şehir merkezine kaç dinar yazıyor

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:22 de 07/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   10 kişi için 3 tane taxi lazım olacak. Taksi ile merkeze gitmek daha kolay olacaktır. Havaalanından şehir merkezine hafta içi saat 06:00-22:00 arası yaklaşık 1500-1800 Dinar (12-15 Euro) tutar.

 47. bengü 22:28 de 27/02/2018 - Yanıtla

  merhaba, şu anda Belgraddayiz umarim yorumumu gorup cevap yazabilirsiniz 🙂 yarin saat 15:00 gibi 2 kişi zeleni venac dan zemuna gidip gelmemiz ve sonraki gün sabah da yine zeleni venac dan havalimanina gitmemiz gerekiyor. bu durumda her bir kişi icin 24 saatlik 1. ve 2. bölge bileti almamiz mi maantikliolur acaba yardimci olabilir misiniz? bellgrad icin arastirma yaparken gercekten en faydali site sizinki oldu, cok tesekkurler 🙂

  • Belgrad Gezi Rehberi 22:34 de 27/02/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Şansınıza her yer kar, hava çok soğuk. Umarım bu kötü hava durumuna rağmen güzel vakit geçiriyorsunuzdur. 24 saatlik bilet almanız bence daha uygun olacaktır. Dediğiniz için 1. ve 2. bölge için bilet almanız uygun olacaktır.

   • bengü 22:47 de 27/02/2018 - Yanıtla

    merhaba hızlı dönüşünüz icin cok tesekkurler:) kar ilk gün cok zorladi ama en azindan bugun rahattik:) Belgrad’a bir de baharda gelmek lazim sanirim.
    bu bahsettiginiz biletler 24 saat gecerli oluyor degil mi? daha önce bazı ülkelerde bu biletler gün sonuna kadar geçerli oluyordu o yuzden emin oladim. yani karti ilk kez saat 15. 00 da okuttuysam ertesi gun 15.00 a kadar sınırsız kullanabiliyorum?

    • bengü 22:53 de 27/02/2018 - Yanıtla

     bir de bu karti zeleni venac duragindaki standart bufeden alabilirim degil mi ayrica ozel bir yer yok?

     • Belgrad Gezi Rehberi 09:21 de 28/02/2018

      Evet, Zeleni Venac veya diğer herhangi bir büfeden alabilirsiniz. Trg Republike’ye yakın Belgrad toplu taşıma (GSP) satış ofisi de var, oradan da alınabilir.

    • Belgrad Gezi Rehberi 09:25 de 28/02/2018 - Yanıtla

     Baharda yada yaz aylarında Belgrad çok daha güzel olur, zamanınız ve imkanınız olursa mutlaka gelmeye çalışınız.
     Biletler 24 saat geçerli olacaktır. Bileti okuttuktan sonra 24 saat boyunca geçerli olacaktır. Alacağınız günlük biletin ücreti 250 Dinar, 1. ve 2. bölgeler için kullanabileceksiniz.

   • sibel 07:53 de 28/02/2018 - Yanıtla

    merhaba,

    16 martta cuma günü 19:45 -19:25 uçak bileti saatimiz ve dönüşümüz pazartesi 09.10-13:00 dır.
    cuma günü akşam saatimiz ve 2 günümüz var bizim için plan yapma şansınız var mıdır?
    2 günde gezilecek yerler ve heryere taksiyle gittiğimizi düşünürsek nasıl bir plan yapabiliriz?

    • Belgrad Gezi Rehberi 09:36 de 28/02/2018 - Yanıtla

     Merhaba Sibel Hanım,
     2 günlük gezi programınızı aşağıdaki gibi ayarlayabilirsiniz. Birinci gün gezilecek yerleri yürüyerek görebilirsiniz, herhangi bir ulaşım aracına ihtiyacınız olmayacak.

     1. Gün: Republic Square, Knez Mihailova Caddesi, Kalemegdan Kalesi, Stari Grad, Skadarlija ve belki Savamala.
     2. Gün: St. Marko Kilisesi, Nicola Tesla müzesi, Kalenic Pijaca (Halk pazarı), Aziz Sava Kilisesi, Ada Ciganlija ve Zemun.

     Yukarıda belirtilen yerleri gün içinde rahat gezersiniz.

 48. Mustafa 20:36 de 20/02/2018 - Yanıtla

  Tekrar Merhabalar,
  Havaalanından Obilicev Venac caddesine gitmek için 72 nolu otobüse binip son durakta mı inmemiz gerekiyor acaba? Teşekkürler şimdiden.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:32 de 21/02/2018 - Yanıtla

   Evet, 72 numara ile son durağa kadar gidiniz. Obilićev venac buradan yaklaşık 500 metre uzaklıkta olacaktır.

 49. Ceyda Guler 13:31 de 14/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba ,
  25 /02/2018 de Belgrad ,Rezime crown depands hotel,Cıka Ljubina 11,Stari Grad adresine gidecegiz..Havalimanindan otele nasil gidebilirim?Yardimci olursaniz cok sevinirim..

  • Belgrad Gezi Rehberi 22:17 de 15/02/2018 - Yanıtla

   72 nolu otobüs ile son durağa kadar giderseniz. Kalacağınız Rezime Crown Depands Hotel yaklaşık 500 metre uzaklığınızda olacaktır. Cika Ljubina sokağına Cumhuriyet Meydanı (Trg Republike)’dan girebilirsiniz.

 50. Mustafa 18:47 de 08/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba öncelikle verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkürler. Havaalanından Şehir merkezine 72 numaralı otobüs için kiosk lardan alınan bilet daha ucuz oluyormuş ya havaalanında kiosk var mı nerde acaba?

  • Belgrad Gezi Rehberi 18:56 de 08/02/2018 - Yanıtla

   Havaalanına vardığınızda, bir üst kata çıkınız. Buradan havaalanının sonuna doğru yürürseniz solunuzda büfeler göreceksiniz. Bu büfelerden alabilirsiniz.

   • Mustafa 19:01 de 08/02/2018 - Yanıtla

    hızlı cevabınız için çok teşekkürler

 51. Barış 09:30 de 05/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba,
  Grup biletler 3 veya 5 günlük alınabiliyor mu? Evet ise bunun için tek bir kart ücreti ve kişi sayısı X 3 -5 günlük bilet fiyatı mı ödeniyor?
  Bu biletler Ada Ciganlija, zemun gibi yerlerde kullanılabiliyor mu?
  Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:45 de 08/02/2018 - Yanıtla

   Merhaba Barış Bey,
   Grup biletleri satılmıyor. 3 veya 5 günlük bir kişilik biletler var. Ancak 1 tane BusPlus alıp tek kartla bir ila 20 kişi kadar binebiliyor. Bunun için BusPlus kartınıza yeterli miktarda kredi veya kontör yüklemeniz yeterli olacaktır.

 52. Kaan Çağlar 01:30 de 04/02/2018 - Yanıtla

  Merhabalar, 2 hafta içerisinde Belgrad planımız var. Nikola Tesla Havaalanından 24 Draže Pavlovića, 11000 Belgrad adresine nasıl ulaşım sağlayabilirim? Ayrıca bu otobüs biletini havaalanından satın alabiliyor muyuz?

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:48 de 04/02/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   A1 no’lu otobüs ile Trg Slavija’ya kadar gidip oradan taksi veya 2 nolu tramvaj ile gidebilirsiniz. Kalacağınız adres Trg Slavija’dan yaklaşık 1,5 km uzaklıkta. Havalanının üst katındaki büfelerden veya şoförden bilet alabilirsiniz.

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:47 de 08/02/2018 - Yanıtla

   Havaalanından A1 ile Trg Slavija’ya kadar gidip oradan taksi ile gitmenizi tavsiye ederim. Kalacağınız adres Trg Slavija’dan yaklaşık 1,5 km uzaklıkta. Buradan yürüyerek de gidebilirsiniz.

 53. menekşe 20:33 de 02/02/2018 - Yanıtla

  merhaba öncelikle verdiğiniz çok değerli ulaşım bilgileri için teşekkürler.. biz iki arkadaş 5 günlük bir belgrad seyahati yapacağız.. knez mihailova caddesi üzerinde bir apartta kalacağız.. havaalanından hangi numaralı otobüse binebiliriz? ve dönüş için de aynı otobüsü kullanabilir miyiz? çünkü dönüşte sabah 6 gibi evden ayrılmak zorundayız. bir de bahsettiğiniz 2 no’lu otobüse nereden binebiliriz eski şehri dolaşmak için? 5 gün için hangi tip bileti alalım? çok çok teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:51 de 02/02/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Havaalanından kalacağınız tesise gitmek için 72 numaralı otobüse binmelisiniz. Son durakta indikten sonra Knez Mihailova caddesi buradan 400-500 metre uzaklığınızda olacaktır. Dönüş için aynı otobüse binebilirsiniz. Pazartesi – Cuma günleri sabah 06:03, 06:30 ve 06:56, Cumartesi sabahı: 06:03, 06:21 ve 06:56, Pazar sabahı: 06:03, 06:21 ve 06:56 hareket saatleri.
   2 no’lu otobüs değil, 2 no’lu tramvay olacak. Knez Mihailova’dan Kalemegdan’a giderken caddenin sonunda Pariska Caddesi’nde 2 no’lu tramvay durağı var. Knez Mihailova’nın sonunda Pariska Caddesi var.
   Gazete bayilerinden 5 günlük bilet alabilirsiniz. Belgrad BusPlus için 1, 3 ve 5 günlük kart alabilirsiniz. 1 günlük kart 1 ve 2. bölge (zone) için 250 Dinar, 3 günlük kart 1 ve 2. bölgeler için 700 Dinar ve 5 günlük 1 ve 2. bölgeler için 1000 Dinar’dır.

 54. Ferdi 20:30 de 01/02/2018 - Yanıtla

  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Kraljevica Marka 7, Savski Venac, Beograd, 11000, Şu adrese havaalanından nasıl gidebiliriz.

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:13 de 02/02/2018 - Yanıtla

   72 numaralı otobüs ile gitmenizi tavsiye ederim. Son duraktan önceki durakta inerseniz, belirttiğiniz adrese 200 metre uzaklıkta olursunuz. Son durak olan Zeleni Venac’ta inerseniz 650 metre uzaklıkta olacaktır.

   • Ferdi 11:46 de 03/02/2018 - Yanıtla

    Teşekkür ederim

 55. Sinemis 15:11 de 30/01/2018 - Yanıtla

  Nisanda Belgrad’a gidecegiz ins bi aksilik olmazsa Nomad Luxury Suites otelimiz, (Bulevar kralja Aleksandra 94) havalimanindan otelimize en yakin durak ve otobus hatti hangisi
  Tesekkurler

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:17 de 02/02/2018 - Yanıtla

   A1 numaralı otobüs ile Slavija Meydanı’na kadar gidiniz. Kalacağınız yer buradan yaklaşık 1 km olacaktır. Buradan taksi veya tramvaj ile gidebilirsiniz.

 56. BUSRA EREN 10:27 de 24/01/2018 - Yanıtla

  merhabalar.
  havalimanından Belgrade Art Hotel e nasıl gidebilirim
  adres : Kneza Mihaila 27, Beograd 11000, Sırbistan

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:52 de 24/01/2018 - Yanıtla

   72 numaralı otobüs ile son durağa kadar giderseniz, kalacağınız otel yaklaşık 400 metre uzaklığınızda olacaktır.

 57. Emine 22:27 de 22/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba,
  Önümüzdeki günlerde Belgrad’a geleceğim. Hostel Local’da konaklayacağım. Adresi: 40G Skadarska, Stari Grad, 11103 Belgrad, Sırbistan Nasıl ulaşım sağlayabilirim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 22:34 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Havaalanından 72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’ta inerseniz, kalacağınız yer yaklaşık 700-800 metre uzaklığınızda olacaktır. Buradan itibaren kolay bulursunuz, harita yoksa bir kaç kişiye yolu sorabilirsiniz.

 58. Seda 11:59 de 22/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba 8 gub belgrad da kalacagiz kopaonik e gunu birlik gitmek istiyoruz fiyatlar nedir nasil oluyor ulasim bilgi alabilir miyiz 3 bayaniz

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:11 de 22/01/2018 - Yanıtla

   Kopaonik’e günübirlik gitmek zor olur. Yol yaklaşık olarak 4-5 saat sürüyor. Tek yön kişi başı 2000 Dinar.

 59. Murat 20:27 de 21/01/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Nikola tesla havaalanından şehirmerkezinde bulunan capital hotel garniye nasıl gidebilirim? Pink taxi ile gider isem yaklaşık kaç dinar tutar? Teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:38 de 21/01/2018 - Yanıtla

   Havaalanından Capital Hotel’e taksi ile yaklaşık 1300-1500 Dinar (12-13 Euro) tutar. Gümrüklü sahayı çıktıktan sonra üst kata çıkıp havaalanınından çıkarsınız. Buradan Pink taksi ile gitmenizi öneririm. Otobüs ile gitmek isterseniz, yine üst kattan binebilirsiniz. Son durakta inerseniz otel yaklaşık 800 metre uzaklığınızda olacaktır.

 60. Burcu 20:12 de 14/01/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Beş günlük biletleri iki kişi kullanabiliyor muyuz yoksa her kişi için ayrı ayrı mı almalıyız? İki kişi beş gün kalacağız en mantıklı bilet türü bu mu olur?
  Svetogorska 24, Stari Grad, 11000 Belgrad, Adresindeki apartmana nasıl ulaşabiliriz?
  Çok teşekkür ederim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 20:14 de 14/01/2018 - Yanıtla

   Beş günlük biletleri iki kişi kullanamıyor. Ancak BusPlus kartı alırsanız, bir kart ile 20 kişiye kadar kullanabiliyor.

 61. Kaan 17:12 de 08/01/2018 - Yanıtla

  Merhabalar, havalimanından Darosavacka’ya gitmek için hangi otobüsü veya aktarmaları kullanmam gerekir?

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:19 de 11/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Havalimanından 72 numara ile son durak olan Zeleni Venac’ta inininiz. Oradan Trg Republik’e kadar yürüyünüz (300 metre). Trg Republike’den 26, 28 veya 30 numaralı otobüslere binerseniz sizi Darosavacka’ya götürecektir.

   • gamze 19:45 de 14/01/2018 - Yanıtla

    Belgrad Havaalanından Knez Mihailova Caddesi ndeki Prince Hall Otele nasıl gidebiliriz?

    • Belgrad Gezi Rehberi 20:01 de 14/01/2018 - Yanıtla

     Merhaba,
     Havaalanından 72 numaralı otobüse binip en son durakta (Zeleni Venac) ininiz. Kalacağınız otel buradan yaklaşık 400 metre uzaklığınızda olacaktır.

 62. merve 13:28 de 02/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba, verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim. Benimde bir sorum olacak. Nikola Tesla Havaalanından Principal Apartments a nasıl gidebilirim? Bir de BusPlus kartını iki kişi kullanabiliyor muyuz? Teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:53 de 02/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba Merve Hanım,
   Havalanından 72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’ta inerseniz, Principal Apartments yaklaşık 400 metre uzaklığınızda olacaktır. Yürüyerek 5 dakikada gidebilirsiniz.
   Tek BusPlus kartı ile 20 kişiye kadar kullanabilirsiniz. Kartı okutmadan önce menüden kişi sayısını seçtmelisiniz.

   • Merde 21:49 de 03/01/2018 - Yanıtla

    Peki bu kartı nasıl temin edebiliriz ? Fiyatı nedir? Teşekkürler.

    • Belgrad Gezi Rehberi 10:04 de 04/01/2018 - Yanıtla

     BusPlus kartını bütün gazete bayilerinde, büfelerde bulabilirsiniz. Fiyatı 250 Dinar.

     • Merve 03:53 de 25/01/2018

      Günlük olanlarından mı almak lzım? Ya da ne diye satın almak lazım. Teşekkürler.

     • Belgrad Gezi Rehberi 09:31 de 25/01/2018

      İhtiyacınıza bağlı, Belgrad’da bulunduğunuz süre içinde şehir içi ulaşımını sık kullanacaksanız, 4-5 günlük kart alabilirsiniz. Onun dışında, gazete bayilerinde, büfelerde BusPLus kartını 250 Dinar’a satın alıp, karta ihtiyacınız oluğu kadar kredi yükletebilirsiniz.

 63. BEGÜM 15:53 de 26/12/2017 - Yanıtla

  MERHABALAR
  VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
  HAVA ALANINDAN HOTEL NEVSKİYE GİDİCEZ. 29.12.2017 AKŞAM UÇUŞUMUZ VAR
  HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ.?

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:25 de 26/12/2017 - Yanıtla

   Merhaba,
   Eğer hangi otobüs diye soruyorsanız, 72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’ta ininiz. Kalacağınız otel 300 metre uzaklıkta olacaktır.

 64. cevdet 08:46 de 22/12/2017 - Yanıtla

  Merhaba , verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz , Hotel Rex Sarajevska 37 Belgrade 11000 bu adrese gidebilmek için 72 nolu otobüs geçerli mi ve önünden geçiyor mu ? bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:14 de 22/12/2017 - Yanıtla

   Merhaba,
   Hotel Rex’e gitmek için havaalanından A1 numaralı otobüs veya midibüs ile gitmenizi öneririm. A1 numaralı ulaşım aracı Sarajevska caddesinin önünden geçer. Tren garının önünde inerseniz, kalacağınız otel yaklaşık 400 metre uzaklığınızda olacaktır.

 65. Muratt Yılmaz 12:15 de 13/12/2017 - Yanıtla

  Selam,
  Harika, çok faydalı bir site, Teşekkürler,
  Benim sorum; Tesla Havaalanından Republic Square Apartments Decanska oteline ulaşım nasıl olur acaba?
  iyi günler
  Murat Yılmaz

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:52 de 13/12/2017 - Yanıtla

   Havaanın’dan 72 numaralı otobüse binip son durak olan Zelenı Venac’ta ininiz. Republic Square Apartments Decanska buradan 500-600 metre uzaklığınızda olacaktır.

   • Murat Yılmaz 11:23 de 14/12/2017 - Yanıtla

    Sağolun, Böyle iyi bir siteye rastlamadım.Başka şehirler için de yapmalısınız.
    Gece klübü tavsiyeniz ne olur acaba ?
    Bu haftasonu hava güzel olur umarım.
    iyi günler,
    Murat

    • Belgrad Gezi Rehberi 11:27 de 14/12/2017 - Yanıtla

     Murat Bey Merhaba,
     Yardımcı olabildiğime sevindim. Başka şehirler için de gezi rehberi yapmak için orada uzun süre yaşıyor olmak lazım diye düşünüyorum. Gece klübü için bu linke bakabilirsiniz. https://belgradeatnight.com Bu web sayfasında Belgrad’ın en iyi klüp ve barları hakkında detaylı bilgi alabiliriniz.

 66. Hülya 11:20 de 11/12/2017 - Yanıtla

  merhaba ,
  hava alanında çıktığımız yerde aramadan ya da herhangi bir uygulama kullanmadan boş taksi bulma imlanımız varmıdır ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:53 de 11/12/2017 - Yanıtla

   Gümrüklü sahayı terk ettikten sonra solunuzdaki yürüyen merdiven ile üst kata çıkınız. Üst kattan herhangi bir kapıdan dışarıya çıktığınızda bir çok taksi göreceksiniz, herhangi birine binebilirsiniz. Pink, Naxis, Beo gibi taksileri tercih ediniz.

 67. Ahmet 23:06 de 14/11/2017 - Yanıtla

  Zemun için

 68. Ahmet 23:05 de 14/11/2017 - Yanıtla

  Selamlar havalimanından zemin için nasıl ulaşım sağlayabilirim

  • Belgrad Gezi Rehberi 23:14 de 14/11/2017 - Yanıtla

   Merhaba Ahmet Bey,
   Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’ndan Zemun’a maalesef toplu taşıma yok. Havaalanından 72 veya A1 nolu araçlara binerseniz, Yeni Belgrad (Novi Beograd) da otobüs değiştirerek Zemun’a varabilirsiniz. Zemun, Yeni Belgrad’a çok yakın.

 69. Eda 11:44 de 14/11/2017 - Yanıtla

  Merhaba,
  Havaalanından Hotel Moskov’a 72 nolu otobüs ile gidersek, hangi durakta inmemiz gerekir?
  Adresi Terazije, 20.

  Hotel Moskov’dan en yakın tramway durağını nerede buluruz?
  şimdiden çok teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:50 de 14/11/2017 - Yanıtla

   72 nolu otobüs ile son durak olan ‘Zeleni Venac’ da inerseniz, Hotel Moskva yaklaşık 300 metre uzaklığınızda olacaktır. Moskva Hotel’e yakın tramvay durağı yok, ama cadde üzerinde bir çok otobüs oradan geçiyor.

 70. buse 17:07 de 07/11/2017 - Yanıtla

  merhaba bilginiz vardır diye umuyorum. ben Saraybosna dan Belgrada geçeceğim ve sonra tekrar Belgrad dan Saraybosna ya geri döneceğim. Ulaşımla ilgili bilginiz var mı. Saatleri ve otobüs firmaları için

 71. Çağrı 10:35 de 30/10/2017 - Yanıtla

  Merhabalar. Havalanından Şehir merkezine nasıl gidebilirim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:56 de 30/10/2017 - Yanıtla

   72 numaralı halk otobüsü, A1 numaralı midibüs yada taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 72. Melek Ömür 16:01 de 27/10/2017 - Yanıtla

  Merhaba,
  Önerileriniz, anlatımınız çok güzel. Francuska adresindeki bir Hotel ile Braće Jugovića adresindeki Hotel arasında kararsız kaldım. Merkeze yakınlık açısından Hangisini tercih etmeliyim ? Ayrıca, anlatımlarınıza bakarak havaalanından 72 numaralı halk otobüsüne binmem gerektiğini anlıyorum. Bu otobüse binmek gerekiyorsa iki Hotele ulaşabilmem için hangi duraklarda inmem gerekecek?

  Novi Sad’a da gitmek istiyorum. Otobüs terminali hangi bölge/semtte kalıyor?

  Yardımınız için teşekkür ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:05 de 30/10/2017 - Yanıtla

   Merkeze yakınlık açısından Francuska adresindekini tavsiye ederim. 72 numaralı otobüse bindikten sonra son durak olan Zeleni Venac’ta inmeniz gerekiyor. Francus buradan 500 metre kadar uzaklıkta olacaktır.
   Otobüs terminali ve tren garı yan yana, Savamalla semtinde. Merkeze de yaklaşık 1 km uzaklıkta kalıyor, yürüme mesafesinde.

 73. Gürkan 20:34 de 04/10/2017 - Yanıtla

  Merhaba 9 ekimde Belgrad Eden Luxury Suites Terazije’e gidecegiz adresi 13 Terazije, Stari Grad, 11000 Belgrad olarak gözukuyor. Ulasım hakkıda bilgi verirseniz sevinirim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:10 de 05/10/2017 - Yanıtla

   Merhaba Gürkan Bey,
   Havaalanından ulaşımı soruyorsanız, 72 numaralı otobüse binip en son durak olan Zeleni Venac’ta inmenizi tavsiye ederim. Buradan konaklayacağınız tesise 5 dakikada yürüyebilirsiniz.

 74. MEMET 15:18 de 28/09/2017 - Yanıtla

  Merhaba.
  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.1 Ekim Pazar günü Belgrad’a geleceğiz.
  Havaalanından minübüse binsek son durağı neresidir.Otelimiz Atlas city center.ZmajJovina da.Yoksa 72 nolu otobüs mü daha yakın olur? Teşekkürler şimdiden.

  • Belgrad Gezi Rehberi 15:23 de 28/09/2017 - Yanıtla

   72 numaralı otobüse binin, Zmaj Jovina oradan çok yakın. Son durak olan Zeleni Venac’ta ininiz. Midibüs Slavija Meydanı’na gider, oradan daha uzak.

 75. Kasım 22:48 de 27/09/2017 - Yanıtla

  Cara Lazara 11, Beograd bölgesine geçeceğim havalimanindan. en uygun hangi ulaşım aracını tavsiye edersiniz ve tarif eder misiniz. 3 kişiyiz.
  Şimdiden teşekkür ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:49 de 28/09/2017 - Yanıtla

   Havaalanından 72 numaralı otobüs ile son durağa kadar gidiniz. İndikten sonra Cara Lazara yaklaşık 600 metre uzaklığınızda olacaktır.

 76. Berkan 12:38 de 26/09/2017 - Yanıtla

  Merhaba bizde safarikova caddesine gitmek istiyoruz nasıl gidebiliriz?

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:24 de 26/09/2017 - Yanıtla

   Merhaba,
   Šafarikova’ya gitmek için 72 numaralı otobüs ile son durağa kadar gidiniz. Oradan 1 km kadar uzaklığınızda olacaktır. İster yürüyerek ister taxi ile oradan ulaşabilirsiniz.

 77. Meltem Taşır 14:50 de 21/09/2017 - Yanıtla

  Merhabalar,Ekim ayında gitmeyi planlıyorum. Havalimanından kalacağımız aparta en uygun şekilde toplu taşıma aracıyla mı yoksa taksiyle mi geçeriz bilmiyorum. Adresi ; Zorza Klemansoa 18a, Stari Grad, 11000 adı da Belgrade downtown loft .Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim ilginize 🙂

  • Belgrad Gezi Rehberi 18:51 de 21/09/2017 - Yanıtla

   Meltem Hanım Merhaba,
   Yukarıda bahsettiğiniz adrese Havaalanından taksi ile gitmeniz daha rahat olacaktır. Ancak toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz, 72 numaralı otobüs veya A1 nolu midibüs ile son durakta inip, oradan taksi ile gitmeniz gerekecektir. Başka bir seçenek de, 72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’ta inersiniz. Oradan Trg Republik’e kadar (yaklaşık 300m) yürürsünüz ve 26 numaralı otobüs ile kalacağınız yere yakın inebilirsiniz.

 78. Eda 13:45 de 11/09/2017 - Yanıtla

  Merhabalar. Kasımda Belgrad’a gitmeyi düşünüyoruz ve havalimanından otele nasıl geçebiliriz toplu taşımayla onu soracaktım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Terazije 13, Beograd 11000 Sırbistan adresi, Luca&deluca isimli bir otel. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:49 de 11/09/2017 - Yanıtla

   Merhaba Eda Hanım,
   Havaalanından 72 numaralı halk otobüsüne binip son durak olan Zeleni Venac’ta inerseniz, Terazije Caddesi size 300 metre kadar uzaklıkta olacaktır.

 79. Seda Bayoğlu 11:41 de 12/07/2017 - Yanıtla

  Merhaba;

  Grup bilet aldığımızda kişi sayısını 1 kere tanımlamak yetiyor mu yoksa her defasında otobüse binerken kişi sayısını seçmemiz mi gerekiyor?

  1-4 Eylül arası eşim ile gezi planımız var
  bize hangisi uygundur sizce?

  • Belgrad Gezi Rehberi 12:50 de 12/07/2017 - Yanıtla

   Merhaba,
   Bileti yada karı ilk tanımladıktan sonra 90 dakika geçerli oluyor biletiniz. Ama her araç değiştirdiğinizde kartı yine tanımlamak gerekiyor, kaç kişi binecek ise her seferinde kişi sayısını belirtmek gerekiyor. İlk tanıttığınızda kişi sayısını 2 olarak girdiyseniz, araç değiştirdiğinizde kişi sayısını 2 olarak seçip tekrar tanıtmanız lazım. 90 dakika boyunca kişi sayısı aynı ise ayrıca ücret almayacaktır.

   • Seda Bayoğlu 13:56 de 12/07/2017 - Yanıtla

    Çok teşekkür ederim.

 80. şükrü sarıahmet 10:57 de 22/06/2017 - Yanıtla

  Merhaba

  Anonim kart (90 dakikalık süre) aldığımızda Türkiye’deki akbil gibi 3 kişi için ark arkaya bassak 89*3 dinar düşer mi? Yoksa her kişi ayrı bus plus anonim kart mı alması lazım.

  Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:09 de 22/06/2017 - Yanıtla

   Bir kart ile 3 kişi veya daha fazla kişi binecek ise, kartı okutmadan önce ekranda kişi sayısını ve bölgeyi (zone 1, zone 2, zone 3) seçmeniz lazım. Kişi sayısını 3 ve bölgeyi zone 1 olarak seçtikten sonra kartı okutmalısınız. Kartı okutmak için 5 saniyeniz olacak :). Bu durumda 3x 89 dinar düşülecektir. Eğer kartı okutmadan önce kişi sayısını seçmezseniz sadece 1 kişi için işlem görecektir. Kartı 3 kere okutmaya çalışsanız bile sadece birinci seferde 1 kişilik ücret alacaktır ve 90 dakika dolmadan bu karttan başka ücret düşmeyecektir.

   • şükrü sarıahmet 14:08 de 23/06/2017 - Yanıtla

    bu bölgelerin bir haritası var mı? Hangi bölge neresi şeklinde. Gideceğimiz yerler ada , zemun, tito nun mezarı hepsi zone 1 de mi mesala ?

    • Belgrad Gezi Rehberi 15:33 de 23/06/2017 - Yanıtla

     Bu bölgelerin haritası var. Bu linkten bölge haritalarına bakabilirsiniz. Ziyaret edeceğiniz bölgeler %90 1. zone olacaktır. Ama Zemun 2.zone da bulunuyor. Fakat buraya da birinci bölge ile gidebilirsiniz, zaten 1 ve 2 nin sınırı sayılır. Ada, Tito’nun mezarı zone 1 dedir.

 81. Deniz 15:52 de 18/06/2017 - Yanıtla

  Tramvay hattı üzerinde olduğunu gördüm Şükrü Bey durakların. Otobüs durakları gibi genel bir yer olabileceğini düşündüğümüz için sormuştum. Vaktinizi almayalım, teşekkür ederiz

 82. Deniz 15:37 de 18/06/2017 - Yanıtla

  Merhaba, bahsettiğiniz 2 nolu tramvaya nereden binebiliyoruz acaba? Şu an Belgraddayız ve hava kapalı, sanırım en uygun seçeneklerden birisi bu olcak. Teşekkürler…

  • Belgrad Gezi Rehberi 15:55 de 18/06/2017 - Yanıtla

   Şehir merkezindeyseniz, Kalemegdan’a giderken Knez Mihailova Caddesi sonunda tramvay durağını göreceksiniz. Şehir merkezine en yakın bu durak diye düşünüyorum.

 83. şükrü sarıahmet 15:55 de 27/05/2017 - Yanıtla

  merhaba, Novi sad’da daha uygundur diye düşündüm ama Novi Sad’a göre pahalıymış. Çünkü her yere yürüyebileceğin kadar küçük bir şehir. 5 gün kalacağız en fazla evden Exit festivale gitsek-dönsek geçen sene 55 dinardı. 110 dinar * 5 gün = 550 dinar

  Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:02 de 27/05/2017 - Yanıtla

   Novi Sad bir çok yönden Belgrad’dan daha ucuz. Novi Sad dediğiniz gibi küçük bir şehir olduğundan bir çok yere yürüyerek gidilebilir. 50 dinar bilet fiyatı 1. zone (bölge için geçerli). Diğer bölgelerin fiyatları yaklaşık olarak her artan bölge için +5 dinar fiyat farkı olacaktır.

 84. şükrü sarıahmet 14:47 de 27/05/2017 - Yanıtla

  Aşağıdaki uygulama Novi Sad da var mı acaba?

  Yolcular 1, 3 veya 5 günlük biletlerden de yararlanabilirler. Bunun için BusPlus okuyucusu ekranı üzerinde bulunan saat işaretine tıklayınız, yeni bir ekranda bu opsiyonlardan birini seçip, kartınızı okutmanız yeterli olacaktır. Bu tip biletler için ayrıca kredi yüklemenize gerek yoktur. Ayrıca istediğiniz kadar araç değiştirebilirsiniz. Kartları, kart okuyucularına sadece binerken okutmalıyız, araçtan inerken ayrıca kart okutmaya gerek yoktur.

  24 saat için bilet fiyatı 280 Dinar.
  3 günlük bilet fiyatı 720 Dinar.
  5 günlük bilet fiyatı ise 1100 Dinar’dır.

  • Belgrad Gezi Rehberi 15:34 de 27/05/2017 - Yanıtla

   Şükrü Bey Merhaba,

   Novi Sad’da durum biraz farklı. Tek kullanımlı, Günlük, haftalık ve aylık biletler alınabilir. Tek kullanımlık biletler şöför ve gazete bayilerinden 50 Dinar karşılığında alınabilir. Büfelerden alınan tek kullanımlık bilet 30 dakika içinde geçerliliğini kaybeder. O yüzden bileti aldıktan kısa bir süre içinde kullanılmalıdır. Günlük bilet gazete bayilerinden 236 Dinar karşılığında alınabilir. Haftalık biletin fiyatı ise 715 Dinar.

Siz de fikrinizi belirtin