Belgrad’a Nasıl Gidilir | Havalimanı – Şehir Merkezi Ulaşımı

Ana Sayfa » Nasıl Gidilir

Türkiye’den Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Belgrad’ı görmek, gezmek isteyenlerin aklına gelen ilk soru herhalde “Belgrad’a nasıl gidilir?” oluyordur. Bu sorunun cevabını hemen yazının en başında verelim: Türkiye’den Belgrad’a uçak, otobüs, tren veya araba ile gitmek mümkün. Sırbistan, Türk Vatandaşlarına vize uygulamıyor. Vizelerin kaldırılması ile Belgrad turizminde de yeni bir sayfa açılmış oldu. Türkiye’den gelen ziyaretçilerin artması ile hava yolu firmaları da uçuş sayılarını büyük oranda arttırdılar.

İstanbul’a bir çok ilimizden daha yakın olan Belgrad’a seyahat etmek artık çok kolay. Konaklama tesisleri, restoranlar, kafeler, barlar ve alış-veriş merkezleri Türk turiste önem veriyor. Bir çok otel daha fazla Türk misafirleri ağırlamak için kampanyalar çıkarıyorlar. Bir çok restoran ise daha iyi servis vermek için Türkçe menüler hazırlıyorlar. Belgrad sokaklarında artık yüzlerce Türk gezginle karşılaşmak mümkün.

Belgrad’a Nasıl Gidilir

Belgrad gece – Sava Nehri’nden genel görünüş

Seyahat Öncesi

Yolculuğunuz sırasında herhangi bir rahatsızlık ve sorun ile karşılaşmamak için seyahat belgelerinizi kontrol etmeli, gümrük kuralları hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Gezi planlamanızı eğlenceli hale getirmek için web sayfamızda bulunan faydalı bilgileri ve Belgrad hakkında bilmek istediğiniz herşeyi okumanızı öneririm. Belgrad Gezi Rehberi’mizde seyahatiniz ile ilgili bütün faydalı bilgileri güncel hali ile bulabilirsiniz.

Belgrad’a uçak ile nasıl gidilir? Hangi havayolları uçuyor?

İstanbul’dan Belgrad’a uçuş mesafesi 1 saat 20 dakika. Türk Hava Yolları, AirSerbia, AtlasGlobal ile Atatürk Havalimanı’ndan ve Pegasus ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçabilirsiniz.

 • İstanbul’dan Belgrad’a haftada toplam 31 uçuş var.
 • Türk Hava Yolları’nın Atatürk Havalimanı’ndan sabah ve akşam olmak üzere günde 2 seferi var.
 • Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftada 5 gün uçuyor.
 • AirSerbia Atatürk Havalimanı’na haftada 5 gün uçuyor.
 • AtlasGlobal’da 15 Mart 2017 tarihinden itibaren haftanın hergünü İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Belgrad’a uçmaya başladı.

Biletler genellikle çok ucuz oluyor. Pegasus’un sürekli kampanyaları oluyor ve 49 Euro’ya kadar bilet bulabiliyorsunuz. Türk Hava Yolları Avrupa yakasından uçtuğu için havalimanı vergileri daha yüksek olduğundan ücret de biraz daha pahalı olacaktır. Ancak Türk Hava Yolları’nın da çok sık kampanyaları oluyor ve çok uygun fiyatlara yer bulmak hiç de zor olmayacak. Bu havayolu firmalarının web sayfalarından fiyat ve kampanyaları incelemenizi tavsiye ederim.

 • Sırbistan’a girişte vize istenmiyor ancak siz yine de yanınızda uçak ve otel rezervasyonunuzu bulundurunuz. Bazen gerekli görüldüğünde bu iki dökümanı sorabiliyorlar.
Belgrad’a Nasıl Gidilir

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a Uçakla Nasıl Gidilir?

Belgrad’a tren ile nasıl gidilir?

Belgrad’a trenle gitmeyi tercih etmeniz durumunda, önce Sofya’ya ulaşmanız gerekecektir. T.C. Devlet Demiryolları’nın İstanbul – Sofya hattında çalışan bir trene bindikten sonra Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da iniyorsunuz. Belgrad’a gitmek için Sofya – Belgrad arasındaki bu tren için ayrı bilet almanız gerekiyor. Bulgaristan’dan geçeceğiniz için ya Bulgar vizesi yada Schengen vizenizin olması gerekiyor.

Belgrad merkez tren istasyonu, Belgrad’ın merkezi olan Cumhuriyet Meydanı (Trg Republike)’na 1-2 km uzaklıktadır. Buradan merkeze yaklaşık 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Tüm yurtiçi ve yurtdışı trenleri burada durur. İstasyonda 24 saatliğine 110 Dinar’a kiralayabileceğiniz emanet kasaları mevcut. Belgrad tren istasyonundan her gün için bir çok Avrupa şehrine trenle seyahat etmek mümkün ve ucuz. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi.

 • Budapeşte 15 Euro
 • Ljublijana 25 Euro
 • Podgorica 21 Euro
 • Üsküp 15 Euro
 • Sofya 21 Euro
 • Selanik 33 Euro
 • Viyana 35 Euro
 • Zagreb 25 Euro

Belgrad Tren istasyonunun önünden geçen ana yolun karşı tarafından geçen 2 numaralı tramvay hattını kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ücret 89 Dinar. Taksi tutmak isterseniz ücret yaklaşık 300 Dinar civarında olacaktır. Belgrad şehiriçi ulaşım rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Belgrad’a tren ile nasıl gidilir

Belgrad’a otobüs ile nasıl gidilir?

İstanbul’dan Belgrad’a otobüs ile gitmek mümkün. Esenler Otogarı’ndan Belgrad’a her gün düzenli otobüs seferler var. Kara yolu ile İstanbul – Belgrad arası 950 kilometredir. Otobüs ile Belgrad’a seyahat ederken sınırlarda beklemeler olcaktır. Gümrük ve vize kuyrukları sınırdan sınıra farklılıklar gösterebilir. Yine tren yolculuğu gibi otobüs yolculuğu sırasında da Bulgaristan’dan geçeceğiniz için vizenizin olması gerekiyor.

Belgrad Otobüs Gar’ı merkez tren istasyonun hemen yanında. Buradaki otobüs garından yurtiçi ve yurtdışı otobüs seferleri sıklıkla yapılıyor. Sırbistan’ın en büyük otobüs firması Lasta’dır. Düzenli olarak yurtiçi ve yurtdışı otobüs seferleri bulunur.

 • Belgrad’a özel arabanız ile gidecek olursanız şehir içindeki alanlara park etmek için aşağıdaki konulara dikkatinizi çekmek isterim. Belgrad şehir merkezi araç park konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz, çünkü uygun bir park yeri bulmak oldukça zor oluyor.

Park alanları bölgelere (zone) ayrılıyor. Zone I’de ancak 1 saat park edebiliyorsunuz. Bir saatlik zaman dilimi bittikten sonra zone 1’e bir daha park edemiyorsunuz. En az aradan 3 saat geçmesi gerekiyor tekrar bu bölgeye park etmeniz için. Bu bölge için 1 saatlik park ücreti 80 Dinar’dır.

Zone II bölgelerinde 2 saate kadar park edebiliyorsunuz ve ücret birinci saat için 80 Dinar, ikinci saat 90 Dinar’dır.

Zone III park bölgeleri için 3 saate kadar park edebiliyorsunuz ve ücret ise birinci saat için 80 Dinar, ikinci saat için 90 Dinar ve üçüncü saat için ise ücret 100 Dinar’dır.

Şehrin bir çok bölgesinde kapalı otoparklar da görebilirsiniz. Bur otoparklarda istediğiniz kadar park edebilirsiniz. 24 saatlik oto park ücreti yaklaşık 15 Euro civarında olacaktır.

Belgrad Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Gidilir?

Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’na indikten sonra, bir üst kata çıkıp bir miktar para bozmanızı tavsiye ederim. Buradaki kur ile şehir merkezinde bulunan döviz büroları arasında fark yok denecek kadar az.

Nikola Tesla Havalimanı (IATA kodu: BEG) şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıkta ve AirSerbia’nın da merkez üssü.

Havaalanı’ndan Belgrad şehir merkezine ulaşmak için şehiriçi toplu taşıma aracı olan belediye otobüsü, minibüs veya taksi seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama seçeneğini de kullanmak isteyebilirsiniz.

AtlasGlobal Belgrad Havalimanı Ücretsiz Servisi

Atlasglobal yolcuları Belgrad Havalimanı – Belgrad şehiriçi ücretsiz servisinden yararlanabiliyor. AtlasGlobal’in ücretsiz servisini Belgrad Nikola Tesla Havaalanı çıkışında bulabilirsiniz. Gümrüklü alanı geçtikten sonra, yolcu karşılama alanını göreceksiniz. Buradan havalimanını çıktıktan sonra sağınızda servisi göreceksiniz.

Ücretsiz servis Belgrad şehir merkezinde sizi 5 ayrı noktaya bırakabiliyor. Otelinize veya gideceğiniz adrese en yakın durakta inebileceksiniz. Gelişler için de uçuşa yaklaşık 3 saat kala (aşağıdaki tabloya bakınız) aynı duraktan binebileceksiniz.

AtlasGlobal Havaalani Ücretsiz Servisi

AtlasGlobal Havaalani Ücretsiz Servisi Hareket Saatleri

72 numaralı otobüs ile Belgrad havaalanı – şehir merkezi ulaşım

72 numaralı belediye halk otobüsü sizi şehir merkezine çok yakın olan Zeleni Venac’a götürecektir. Bu durak Cumhuriyet Meydanı’na 300-400 metre uzaklıktadır.

 • Süre 30-40 dakika.
 • Fiyat 89 – 150 Dinar.

Otobüs durağı havaalanı ikinci katında bulunmaktadır. Gelen yolcu salonuna vardığınızda (havaalanı dışına çıkmadan) solunuzdaki yürüyen merdivenleri kullanarak üst kata çıkmanız gerekecektir. Üst kattan havaalanının dışına çıktığınızda soldan havaalanı sonuna kadar yürürseniz otobüs durağını göreceksiniz.

Bilet ücretleri: Gazete bayileri (kiosk) tan bilet alırsanız 89 Dinar, şoförden alırsanız 150 Dinar ücret ödeyeceksiniz.

Havaalanından şehir merkezine kadar bir çok durakta duracak ve yolculuk yaklaşık olarak en az 30 dakikayı bulacaktır.

Otobüs hareket saatleri tablosunu aşağıda bulabillirsiniz.

72 no’lu otobüsün Belgrad Şehir merkezi – Belgrad Nikola Tesla Havaalanı arası güzergahına bu linkten bakabilirsiniz.

SaatPazartesi – Cuma (dakika)Cumartesi (dakika)Pazar (dakika)
4505050
5252525
600 35 5300 35 5300 35 53
720 4515 5015 50
819 372525
900 3000 3000 30
1005 4005 4005 40
1115 5015 5015 50
12252525
1300 3600 3600 36
1412 4812 4812 48
15252525
1602 3902 3902 39
1716 5316 5316 53
18303030
1906 41 5906 41 5906 41 59
2017 5217 5217 52
2127 4527 4527 45
2203 4103 4103 41
23202020
0000000

Bu tablodaki hareket saatler Belgrad Belediyesi (GSP) tarafından hazılandı ve 01.01.2016 tarihinden itibaren geçerlidir.

A1: Havaalanı – Slavija Meydanı

Belediye otobüsleri dışında özel bir firmaya ait dolmuşlarla da şehir merkezine ulaşmak mümkün. A1 numaralı minibüsler ile Slavija Meydanı’na kadar gidebilirsiniz, şehir merkezi olan Cumhuriyet Meydanı’na yaklaşık 1 kilometre uzaklıktadır.

Gelen yolcu salonundan (havaalanının en alt katı) havaalanı dışına çıktıktan sonra solunuzda A1 minibüs durağını göreceksiniz. Her yarım saatte bir hareket eden bu midibüslerin ücreti ise 300 Dinar. Bileti sadece şoförden temin edebilirsiniz.

A1 Havalimanı – Şehir Ulaşımı

A1 Havalimanı – Şehir Ulaşımı Haritası

Taksi ile şehir merkezine ulaşım

Belgrad şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmak istediğinizde 1500-1800 Dinar (yaklaşık 15 Euro) ödeyeceksiniz. En fazla 4 kişi binebiliyor bu taksilere. Belgrad taksi tarifelerine bu sayfamızdan bakabilirsiniz.

Gelen yolcu salonundaki taksileri kullanabilirsiniz. Burada taksicilerin bankosunu göreceksiniz. Buradaki bankodan taksi ücretini ve diğer bilmek istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Şehir merkezine yada kalacağınız otele ne kadar yazacağını sorunuz. Taksimetre de ücreti göreceksiniz ancak yine de ne kadar ücret ödeyeceğinizi yaklaşık olarak bilmek yararınıza olacaktır.

Nikola Tesla Havaalanı resmi web sitesi: www.beg.aero

2018-07-27T18:06:03+00:0020 Nisan 2016|

86 Comments

 1. Funda 18:51 de 13/10/2018 - Yanıtla

  Merhabalar öncelikle faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler. Pazar günü A1 ile havaalanina gideceğim akşam saatlerinde. Acaba gece saat kaça kadar ulaşım var ve kac saatte bir var? Saatlere bakabilecegim bir site var mi? Sag olun.

 2. Merve 15:31 de 10/10/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,

  Kalemegdan Apartment “Cara Dusana 36-40, Stari Grad, Stari Grad” adresinde kalacağız ve 72 numaralı otobüs bize yürüme mesafesinde görünmüyor. Sonrasında nasıl devam edebiliriz? 363 numaralı otobüse biniliyor gibi buldum ama o otobüs için ayrı tip bilet mi alınıyor? Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:54 de 11/10/2018 - Yanıtla

   Aşağıdaki yorumunuzda cevap verdim. Aldığınız bir bilet 90 dakika için geçerli. O yüzden ayrıca bir bilet almanız gerekmiyor.

 3. Merv 15:31 de 10/10/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,

  Kalemegdan Apartment “Cara Dusana 36-40, Stari Grad, Stari Grad” adresinde kalacağız ve 72 numaralı otobüs bize yürüme mesafesinde görünmüyor. Sonrasında nasıl devam edebiliriz? 363 numaralı otobüse biniliyor gibi buldum ama o otobüs için ayrı tip bilet mi alınıyor? Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:52 de 11/10/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   72 numaralı otobüs ile son durağa gittikten sonra, Trg Republike (Cumhuriyet Meydanı) kadar yürümeniz gerek. Yaklaşık 400 metre. Buradan 26 otobüs veya 24 numaralı minibüs ile Cara Dusana caddesine kadar gidebilirsiniz.

 4. MERVE 14:50 de 09/10/2018 - Yanıtla

  Merhaba pazar günü Belgrada geleceğiz.Kalacağımız yerin adresi “Dositejeva 5/10, Stari Grad, ” (TAKE 5) .Havaalanında toplu taşıma ile nasıl ulaşım sağlayabiliriz?

  Teşekkürler .

 5. Hakan 13:47 de 20/08/2018 - Yanıtla

  Merhabalar öncelikle bilgiler için teşekürler.
  İstanbul Belgrad otobüs seferleri hala yapılmakta mıdır, yapılıyor ise hangi firma ile iletişime geçmemiz gerekir.

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:44 de 24/08/2018 - Yanıtla

   İstanbul – Belgrad arasında hergün otobüs seferleri var. Bu linkten bakabilirsiniz.Türkçe dil desteğide var. Lasta otobüs firması ile irtibata geçebilirsiniz. Yalnız Bulgaristan, sizden vize (transit vizesi) isteyecektir.

 6. Abdullah 22:00 de 17/08/2018 - Yanıtla

  Merhaba. Öncelikle faydalı bilgileriniz için teşekkürlerimi sunarım. Havaalanından tren garına en kolay nasıl gidebilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:46 de 24/08/2018 - Yanıtla

   Havaalanından tren garına A1 ve 72 ile gidebilirsiniz. Her ikisi de garın önünden geçecektir.

 7. Nergis 22:34 de 26/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba. Buradaki faydalı tavsiyeler için teşekkürler. iki gün sonra yolculuk var. Otelimiz in adresi Dobracina 9,Stari Grad olarak geçiyor. Havaalanından ulaşım için tavsiyeniz olur mu?

  • Belgrad Gezi Rehberi 17:58 de 27/07/2018 - Yanıtla

   Merhaba,

   Belgrad havaalanından 72 no’lu otobüs ile Zeleni Venac (son durak) kadar giderseniz, Dobracina 9 buradan yaklaşık 900 metre uzaklığınızda olacaktır. Buradan yürüyerek yada taksi ile ulaşabilirsiniz.

 8. Elif 06:09 de 05/07/2018 - Yanıtla

  Merhaba,

  Siteniz gördüğüm en faydalı sitelerden biri teşekkürle öncelikle.
  Biz de yakın zamanda belgradda olacağız, adres : siminia diye geçiyor ve republik square cayman#1 olarak belirtilmiş , nikola tesla havalimanından nasıl varış yapabiliriz?

  Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:04 de 05/07/2018 - Yanıtla

   Siminia değil de Simina sokağı var Belgrad’da. Yorumunuzda republik square Cayman olarak yazmışsınız. Eğer bahsettiğiniz adres Belgrad ise, Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’ndan 72 numaralı otobüs ile son durağa kadar gidip, oradanyürüyerek yada taksi ile devam edebilirsiniz. Son durak olan Zeleni Venac’ta indikten sonra gideceğiniz adres yaklaşık 1 km uzaklığınızda olacaktır.

 9. Orkun 12:25 de 16/04/2018 - Yanıtla

  Merhabalar. Herkes gibi biz de arkadaşımla sitenizin ve emeğinizin hayranı olduk, öncelikle bunun için teşekkür ediyoruz. Bugün saat 16:00 gibi Belgrad’ta olacağız. Kalacağımız yer Skadarlija Red Apartment. Hangi yolla ulaşımı tavsiye edersiniz ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:19 de 23/04/2018 - Yanıtla

   Orkun Bey Merhaba,

   Yorumunuzu görmemişim çok üzgünüm. Ayrıca güzel sözleriniz için de çok teşekkür ederim. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa tekrar yazarsınız.

 10. Seref 23:54 de 10/04/2018 - Yanıtla

  Merhabalar;

  Brace Jugovica 17 Stari Grad için havalimanından ulaşımiçin tavsiyeniz ne olur.

  Teşekkür ederim

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:17 de 11/04/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Belgrad Havaalanı’ndan Braće Jugovića 17 adresine 72 no’lu toplu taşıma aracı ile gidebilirsiniz. Son durağa gittikten sonra gideceğiniz adres yaklaşık 500 m uzaklıkta olacaktır. Trg Republike (Cumhuriyet Meydanı) bir sonraki sokak.

 11. Sezin 21:45 de 09/04/2018 - Yanıtla

  Merhaba, Garni Hotel Opera da kalacagiz havaalainindan nasil ulasim saglayabiliriz. Birde toplu tasimalarda cocuklar icin ucret aliniyormu.
  Yardimiz icin simdiden tesekkurler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:34 de 10/04/2018 - Yanıtla

   72 no’lu otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’a kadar giderseniz, kalacağınız otel buradan yaklaşık 500 metre uzaklığınızda olacaktır.

   • Mete 22:42 de 08/08/2018 - Yanıtla

    Merhaba aprtment savamala 59 da kalacağız Karađorđeva 59 diye bir yerde sanırım. Küçük çocuğumuz var. Otel transferi 15 Euro imiş bunu mu tercih edelim otobüs zor mu olur? Teşekkürler

    • Belgrad Gezi Rehberi 09:53 de 09/08/2018 - Yanıtla

     Merhaba,

     Otobüs zor olmayacaktır, yaklaşık her 20 dakikada bir otobüs var ve yolculuk yaklaşık 30-45 dakika sürer. Taksi ile 25 dakika kadar sürecektir. Bütçeniz müsait ise otel transferini tercih etmenizi tavsiye ederim yine de.

 12. Volkan 16:19 de 03/04/2018 - Yanıtla

  Sevgili üstad.. havaalanından centruma en iyi seçenek taxi olacak diye düşünüyorum. Araba kiralamak sizce nasıl olurdu? Bilginiz varsa nasıl bir yol izmeliyim? Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 22:17 de 04/04/2018 - Yanıtla

   Volkan Bey Merhaba,

   Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek daha rahat olacaktır. Otobüs ile de çok kolay gidersiniz ancak yol biraz daha uzayacaktır.

   Belgrad’ı gezmek için araba kiralamanızı tavsiye etmiyorum. Bence Belgrad araba ile gezilecek bir şehir değil. Ancak yine de araba kiralamak isterseniz, araba kiralama fiyatları çok düşük. Günlük 10-12 Euro’ya araba kiralayabiliyorsunuz. Yabancılar kiralamak istediğinde depozit yüksek olabiliyor. Kiralayacağınız gün sayısına göre 300- 1000 Euro arasında depozit isteyeceklerdir. Depozit miktarları kredi kartınıza bloke konularak tahsile edilecektir. Kira bitiminde blokeyi aynı gün kaldırıyorlar. Ancak sizin banka blokeyi 1 hafta kadar tutabiliyor.
   Araba kiralamak isterseniz Belgrad merkezdeki bir araba kiralama firmasından kiralamanızı tavsiye ederim. Havaalanında kiralık araçlar daha pahalı olabiliyor ve bazı arkadaşlar sorunlar yaşadığını da belirtmişlerdir.

 13. Murat YALÇIN 11:54 de 28/03/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Belgrad Nicola Tesla Havaalanından City Code Exclusive Hotel’e (Cika Ljubina Caddesi 10 Stari Grad) nasıl ulaşım sağlayabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

 14. Serkan Mutlu 15:24 de 26/03/2018 - Yanıtla

  Harika bir site ellerinize, emeklerine sağılık. Benim ufak bir sorum olacak. Belgrad’dan sonra Üsküp’e geçmeyi planlıyoruz. Tren yolculuğu uzun sürdüğü için 7 saatlik bir otobüs yolculuğu yapacağız. Ancak otobüs kalkış saatleri ne sıklıkla, bunla ilgili bir site var mı önereceğiniz.?

 15. Emir 01:07 de 17/03/2018 - Yanıtla

  Zemunda balık yemeyi çok öneriyorlar. Nereyi tavsiye edersiniz keza skaderlija bölgesinde de bir tavsiye alırsak sevinirim

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:48 de 18/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Zemun’da New Marinero, Šaran, Paša restoranlarını önerebilirim. Zemun Kej bölgesinde bir çok güzel balık restoranları var. Skadarlija bölgesinde de Tri šešira ve Dva Jelena restoranlarını önerebilirim. Ayrıca Savamala bölgesindeki Beton Hala’da bulunan Lavash Retoran’ı da öneririm. Balkan, Türk ve Orta Doğu mutfağının güzel yemeklerini burada tadabilirsiniz. http://www.lavash.rs

 16. Betty 15:41 de 05/03/2018 - Yanıtla

  Merhabalar. Plovdiv’te yaşayan bir Türk’üm. Sofya’dan Belgrad’a trenle geçmek istiyorum fakat vaktim kısıtlı. Tren yolcuğu kaç saat sürüyor acaba?

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:34 de 07/03/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Sofya’dan Belgrad’a tren yaklaşık 11 saat sürüyor. Hergün tren seferleri var. Ancak otobüs seferleri de var ve daha hızlı varacaksınız. Otobüs ile yaklaşık 8 saat sürüyor. Günlük uçak seferleri de var, internetten fiyatlara bakmanızda fayda var.

 17. Erdem 21:25 de 26/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba, malum vizesiz olarak belgrada gidebilmekteyiz, peki oradan vizem olmadan vize istenilen diğer ülkelere geçiş yapmam yasal bir suç teşkil ediyor mu? Yoksa serbest mi?

  • Belgrad Gezi Rehberi 21:38 de 26/02/2018 - Yanıtla

   Belgrad’dan vize olmadan vize isteyen diğer ülkelere gitmeniz yasal olarak uygun değildir. Böyle yaparsanız suç işlemiş olursunuz. Böyle bir durum olduğunda, yakalanıldığında sınır dışı edilir ve 5 yıl o ülkeye giriş yasağı uygulanır.

 18. bengü 22:30 de 20/02/2018 - Yanıtla

  Merhabalar,

  airbnb üzerinden bir daire kiraladık, adres olarak Toplicin venac 11000 olarak görünüyor. 71 numaralı otobüs ile hangi durakta inersek daha kolay ulaşım sağlayabiliriz ? Teşekkür ederim şimdiden.

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:31 de 21/02/2018 - Yanıtla

   72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’ta inerseniz kalacağınız adres yaklaşık 600 metre uzaklığınızda olacaktır.

 19. Hejar 00:45 de 17/02/2018 - Yanıtla

  Merhaba. Yeni Belgraf bölgesinde bir daire kiraladık fakat merkeze 9 km uzaklıkta. Merkeze ulaşımı nasıl sağlayabiliriz? Not: Kiraladığımız yerin adı Top view apartment. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmamız gerekli mi?

  • Belgrad Gezi Rehberi 08:26 de 17/02/2018 - Yanıtla

   Merhaba. Kalacağınız apartın olduğu bölge Blok 61 olarak geçiyor. Şehir merkezine giden bir kaç tane otobüs var. Bu konuda sıkıntı çekmezsiniz. 3 günlük veya 5 günlük şehir içi ulaşımı için kart alırsanız rahat edersiniz diye düşünüyorum. Ayrıca Belgrad’da taxi ulaşımı da ucuzdur.

   • Hejar 14:50 de 17/02/2018 - Yanıtla

    Hangi otobüslerin gittiği hakkında bi bilginiz var mı peki?

 20. Eray 04:14 de 17/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba, Mart ayında ilk yurtdışı seyahatim olarak tek başıma Belgarada gidiyorum. Airbnb sitesinden daire kiralamayı düşünüyorum pasaport kontrolü sırasında herhangi bir sorun olur mu belgeleri göstersem dahi?
  Sizin öneriniz nedir?

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:43 de 18/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Airbnb’den rezervasyonunuzun ve gidiş-dönüş uçak biletinizin çıktılarını yanınıza alırsanız, pasaport kontrölünde bir sıkıntı yaşamazsınız.

 21. ada 10:54 de 13/01/2018 - Yanıtla

  merhaba cocuklar 31 ocaktan 7 subata kadar belgrada gıdıp gezmek ıstıyor ucak bıletlerının gidiş donuş reservasyonunu yaptılar fakat orada otel reservasyonu yapmadılar orada okuyan arkadaslarında kalabıleceklerını soyluyorlar.yada ucuz ıyı bır yerde bır butık otellerde.havalanında polisle bu durumda sorunlar yasanırmı,ogrencı cocuklar ılk kez gıdecekler.uygun guvenılır konaklama mevkılerı ve ısımlerı ile bırlikte alan vergısı sehır vergısı.vergıler vs varmı?yanlarında ne kadar bır para bulundurmalılar .bunlar gıbı gereklı bır bılgı verebılırsenız acıl çok sevınırız

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:08 de 13/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Pasaportlarında daha önce yurtdışına çıktıklarına dair vize, damga vs yoksa, mutlaka bir otel rezervasyonu yapmalarını tavsiye ederim. Pasaport kontrölünde gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonunu soracaklardır. Belgrad’da ucuz konaklama imkanları var, güvenlik konusunda rahat olunuz, burası çok güvenli bir şehir. Stari Grad (Eski Şehir) bölgesinde bir tesis bakmanızı tavsiye ederim. Bu linkten kendinize uygun bir tesis bulabilirsiniz. Tesis seçimi için yardıma ihtiyacınız olursa haber verin.

 22. ezgi 13:36 de 12/01/2018 - Yanıtla

  Merhaba , haftaya arkadaşım ile Belgrad ‘ a gideceğiz havaalanindan Hotel Bristol e nasıl geçebiliriz acaba ? Bir de otelin bulunduğu mekan güvenli bir yer mi ve nasil bir oteldir bir bilginiz varsa biraz açıklayabilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler.

  • Belgrad Gezi Rehberi 14:18 de 12/01/2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Hotel Bristol’e havaalanından 72 veya A1 numaralı otobüs ile gidebilirsiniz. 72 numaralı otobüs ile giderseniz son durakta indiğinizde kalacağınız otel yaklaşık 800 metre uzaklığınızda olacaktır. A1 ile giderseniz, Yeni Belgrad’dan köprüyü geçince ilk durakta (otogar) inmeniz lazım. Buradan kalacağınız otel yaklaşık 150 metre.

   Hotel Bristol Savamala mahallesinde bulunuyor. Burası Belgrad’ın en eski bölgelerinden biri, duvar yazıları ve sokak kültürü ile popüler. Ayrıca Sava nehri kıyısında ve bir çok bar, club ve restoran da var.
   Hotel Bristol ortalama bir otel, eski bir bina. Beklentinizi yüksek tutmazsanız belki otelden memnun kalırsınız. Bu linkteki yorumları okumanızı tavsiye ederim.

 23. Şebnem yilmaz 19:06 de 01/01/2018 - Yanıtla

  Merhabalar, yazılarınızı çok güzel, teşekkürler. 14 yaşında ki kızımla Tesla müzesini gezmek için gelmek istiyoruz. Tren seyahati istiyor. Konaklama nasıl olur, fiyatlar nedir. Gidilebilecek başka yerler ve ücretler hakkında bilgi verebilir misiniz. Tur gezisiyle gelmek daha mı mantıklı olur. İyi akşamlar.

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:19 de 01/01/2018 - Yanıtla

   Şebnem Hanım Merhaba,
   Belgrad’da bir çok konaklama imkanı var, herkesin bütçesine ve beklentilerine göre birşeyler bulunur. Belgrad Otellerine bu linkten bakabilirsiniz. Ayrıca biryerler tavsiye etmemi isterseniz, kalıncak tarihler, kişi sayısı ve yaklaşık bütçeyi bilmem lazım. Belgrad’da gezilecek yerler yürüme mesafesindeler. Şehir merkezine yakın bir tesiste kaldığınız zaman her yere yürüme mesafesinde olursunuz. Bence Belgrad tur ile gezilecek bir şehir değil, ama hangi seçenek sizin için daha avantajlı olur bilemeyeceğim.

 24. Vuslat 21:15 de 24/12/2017 - Yanıtla

  Merhabalar,
  Bizim kalacağımız otel skadarlija da, 72 numaralı otobüsü mü A1 minibüsünü mü kullanmalıyız? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 13:34 de 25/12/2017 - Yanıtla

   72 numaralı otobüse binin, son durak olan Zeleni Venac’ta inerseniz, Skadarlija 500-600 metre uzaklığınızda olacaktır.

 25. Belgrad 21:59 de 07/12/2017 - Yanıtla

  Merhabalar, belgrad’a otobüs ile gitmek istiyoruz ancak güncel olarak seferlere ulaşamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 09:35 de 08/12/2017 - Yanıtla

   Türkiye’den mi otobüs ile gelmek istiyorsunuz? Eğer öyle ise Bulgaristan’dan geçeceğiniz için vize lazım olacaktır.

 26. mehmet 13:46 de 06/11/2017 - Yanıtla

  benher hangi belgrand belediyesinde esime supriz yapmak icin resmi nikah kiymak istiyorum biz iki turk vatandasiyiz hangi evraklar lazim oluyor randevu almamiz gerekmi

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:24 de 07/11/2017 - Yanıtla

   Bu konuda bir bilgim yok ama sizin için araştırırım. Bir iki gün içinde size haber veririm.

 27. Yasar 22:14 de 28/10/2017 - Yanıtla

  Mrhb ben nikola tesla hava alanina gelcek .herhangi bir otele rezerve yapdirmadim . Acaba hava alaninda bir sıkıntı olurmu

 28. Kadir 16:13 de 08/08/2017 - Yanıtla

  Merhaba, haftaya Belgrad’a gideceğiz, oradan da trenle Karadağ’a geçicez ama tren biletleri internetten alınamıyormuş (ya da ben almayı beceremedim). Havalimanında polisler dönüş bileti sorarsa ne yapmalıyız? Trenle Karadağ’a geçecegimizi ve oradaki otel rezervasyonlarını göstersek yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:43 de 08/08/2017 - Yanıtla

   İnternetten tren bileti alınamıyor maalesef. Karadağ’dan mı döneceksiniz Türkiye’ye? Eğer öyle ise Karadağ’dan dönüş biletinizi gösterirsini. Yine de sorun olmaz, ama yanınızda Karadağ otel rezervasyonu bulundurunuz. Sorun olmayacaktır.

 29. Nesrin 03:04 de 07/08/2017 - Yanıtla

  Merhaba
  11 Ağustos’ta arkadaşımla Belgrad Compass River Boatel’de konaklayacağız.Otel araç için 20EUR ödemek koşuluyla bizi havalimanından karşılayabileceğine dair mail gönderdi.Havalimanından taksi tutarak otele gitmek mi yoksa otobüs veya minibüsle merkeze gittikten sonra taksiyle otele gitmek mi yoksa otelin teklifini kabul etmek mi sizce daha uygun olur?Otel adresi:Zemunski Kej BB Nov Beograd 11000Beograd…
  Verdiğiniz bilgi ve destek müthiş…Teşekkürler…

  • Belgrad Gezi Rehberi 08:41 de 07/08/2017 - Yanıtla

   Merhaba Nesrin Hanım,
   Havaalanı – Şehir merkezi taksi ücretleri yaklaşık 15 Euro tutuyor. Havaalanından sizin kalacağınız otele de yaklaşık aynı miktar tutar. Daha da ucuz olmasını tercih ederseniz, 72 numaralı otobüs ile Yeni Belgrad’da herhangi bir durakta inerseniz, oradan kalacağınız otel 3-4 Euro tutar taksi ile.
   Oteliniz Zemun’da, dolayısı ile yürüyerek şehir merkezine uzun sürer. Otobüs yada taksi ile şehir merkezine gitmenizi tavsiye ederim.
   Compass River ilginç bir tesis. Tesisten ne beklediğinize bağlı. Lüks bir tesis değil, odaları ve banyoları küçük. Akşamları sivrisinek olur. Servisi bence zayıf. Güzel bir manzarası var, nehrin üzerinde olmak, doğa ile iç içe olmak da avantajları bence. Beklentinizi yüksek tutmayınız derim.

 30. KAMİL 18:05 de 12/06/2017 - Yanıtla

  Pazar günü havaalanından central park residence a nasıl gidebilirim acaba otobusle nerede inmem gerekiyor.

  • Belgrad Gezi Rehberi 21:16 de 12/06/2017 - Yanıtla

   Kamil Bey Merhaba,
   72 numaralı otobüs ile son durak olan Zeleni Venac’a kadar gidiniz. Sizin kaldığınız tesis buradan yürüyerek 1,5 km uzaklıkta. Valizleriniz çok ise taksi ile yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Taksiye vereceğiniz ücret 300-400 Dinar olacaktır.

   Havaanında, gümrükten çıktıktan sonra sola bakarsınız, bir üst kata çıkan yürüyen merdiven göreceksiniz. Üst kattan havaalanı dışına çıktıktan sonra sola dönün. Havaalanı binasının başında 72 numaralı otobüsün durağını göreceksiniz.

   Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa yine yazın lütfen.

 31. irem 19:21 de 06/06/2017 - Yanıtla

  Merhaba, yaklaşık bir ay sonra Kneza Milosa 5 te bulunan Excelsior Hotel’e gideceğiz. Havaalanından ulaşım nasıl olur bilgi verirseniz sevinirim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 21:10 de 06/06/2017 - Yanıtla

   Merhaba,
   Havaalanından A1 numaralı minibüs, midibüs ile son durak olan Slavija Meydanı (Trg Slavija) kadar giderseniz. Excelsior Hotel yaklaşık 1 km uzaklıkta olacaktır. Oradan yürüyerek yada taksi tutarak gidebilirsiniz. Havaalanından taksi ile gitmeyecekseniz, en uygun ulaşım bu şekilde olacaktır. Yardımcı olabileceğim başka birşey olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

   • irem 08:39 de 07/06/2017 - Yanıtla

    Minibüsten indiğimiz yerde kolay taksi bulunabilir mi?

    • Belgrad Gezi Rehberi 09:22 de 07/06/2017 - Yanıtla

     Evet. Slavija Meydanı’nda trafik çok yoğun, ayrıca meydanın köşesinde taksi durağını göreceksiniz.

     • irem 10:50 de 07/06/2017

      Çok teşekkür ederim 🙂

 32. Ugur 11:08 de 05/06/2017 - Yanıtla

  Merhaba. Agustos ayında kız arkadasımla Belgrad a gitmeyi dusunuyoruz. Fakat ben tursuz arkadasım turla gitmekten yana. Tek korkusu ülkeye girişte havalimanı polisi çok soru soruyormus galiba onu nasıl geçicez diyor ve ikimizinde yeterince ingilizcesi yok bundan da endişe duyuyor. Bir de tursuz gidince seyahat saglık sigortası yaptırmaya gerek varmıdır.

  • Belgrad Gezi Rehberi 11:18 de 05/06/2017 - Yanıtla

   Uğur Bey Merhaba,
   Pasaportunuz yeni ise, daha önce her hangi bir ülkeye giriş çıkış yapmadıysanız, havalimanı polisi bir kaç soru sorabiliyor. Bazı vatandaşlarımızı bazen yarım saat kadar tuttukları da oluyor. Eğer yanınızda otel ve uçak rezervasyonlarınızın çıktılarını alırsanız bir sorun yaşamayacaksınız. Soracakları sorular da, niye geldiniz, burada bulunduğunuz süre içinde geçiminizi nasıl sağlayacaksınız gibi bir kaç tane soru olacaktır.
   Çok iyi ingilizce bilmenize gerek yok, kimse siz ingilizce bilmiyorsunuz diye ülkeye almamazlık yapmaz. Bence kararınızı verirken, havaalanı polisi faktörünü düşünmemeniz lazım, yine de karar sizin.
   Seyahat sigortası her iki durumda da zorunlu değil, ama herkese tavsiye ederim. Yurtdışında başınıza bir kaza gelirse, yada hastalanırsanız özel hastanelerde ücretsiz tedavi olabiliyorsunuz. Bu yüzden de tavsiye ederim.
   Aklınıza takılan başka sorular olursa, yardımcı olmaya çalışırım.

 33. Deniz 16:12 de 25/05/2017 - Yanıtla

  Merhabalar,havaalanında kiosktan bilet alırsak bu bileti sadece 72 numaralı otobüs için ve sadece o sefer- güzergah için mi kullanabiliyoruz, bu soruyu dışarı çıktığımızda A1 minibüsüne binme ihtimalimize karşılık sormak istedim. Genel bir deyişle biletler gün-sefer-güzergaha göre mi alınıyor? Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 21:29 de 12/06/2017 - Yanıtla

   Çok çok da geç olsa yorumunuzu şimdi farkettim. Çok özür dilerim, yorumları hemen hemen hiç cevapsız bırakmadım şimdiye kadar, ama sizin yorumu bir şekilde atlamışım. Belgrad’a ne zaman geleceğinizi bilmiyorum ama yine de cevap vereyim. Geç kaldıysam affedin lütfen.

   Havaalanında kiosktan alacağınız bilet sadece belediye ye ait olan araçlarda geçerli, yani A1 minibüsüne o bilet ile binemezsiniz. A1 sadece nakit kabul ediyor. Ayrıca çok nadir hatlarda A harfi ile başlayan minibüsler de var, onlar da aynı şekilde nakit ile çalışıyor. Ama zaten bunlara ihtiyacınız olmayacaktır. Onun dışında her hangi bir yerden alacağınız bilet bütün toplu taşıma araçlarında geçerli olacaktır.
   Tekrar çok özür dilerim, umarım bu bilgi işine yarayacaktır.

 34. Eda 17:11 de 17/05/2017 - Yanıtla

  Merhaba,
  Haftaya Belgrad’a gidiyoruz. Otelimizin adresi Francuska 11, Stari Grad. Havaalanından hangi otobüsle gidebiliriz? Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 17:15 de 17/05/2017 - Yanıtla

   Eda Hanım Merhaba,

   72 numaralı otobüs ile son durak olan ‘Zeleni Venac’ kadar gidin. Oteliniz bu son duraktan sonra yaklaşık 400-500 metre uzaklıkta olacaktır. Yürüyerek otelinize varabilirsiniz.

 35. Dilek 16:50 de 13/04/2017 - Yanıtla

  Yazın belgrada gideceğim otelim savamala bölgesinde buraya havalimanından Nasıl otobüsle ulaşabilirim ayrıca Zagrep i görmeyi çok istiyorum İngilizcem çok seri değil gitmeyi başarabilirmiyim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 18:08 de 13/04/2017 - Yanıtla

   Dilek Hanım Merhaba,
   Kalacağınız otel Savamala bölgesinde ise 72 numaralı otobüs ile gitmenizi tavsiye ederim. Savamala bölgesi son durak olan Savski Venac’tan 1 durak önce olacaktır. Schengen vizesi varsa, her saat Belgrad’dan hareket eden bir otobüs ile Zagreb’e gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 5-6 saat sürecektir.

 36. Ali mert 14:17 de 04/02/2017 - Yanıtla

  Merhaba;
  belgrad merkezinden hava limanına otobüs ile gidebilirmiyiz? Otobüs saatlerine ulasabilecegimiz link varmı?
  Teşekkürler

  • Belgrad Gezi Rehberi 16:21 de 04/02/2017 - Yanıtla

   Merhabalar,
   Şehir merkezinden havaalanına 72 no’lu otobüs ile gidebilirsiniz. 72 numaralı otobüs Zeleni Venac durağından kalkıyor. Bu durak bir çok hatın ilk ve son durağı olduğundan büyük bir duraktır ve Cumhuriyet Meydanı’na yaklaşık 500 metre uzaklıktadır. Google Maps’ten Zeleni Venac diye aratırsanız, haritada yerini rahat göreceksiniz ve şehir merkezine çok yakın olduğunu göreceksiniz.
   Otobüs saatlerine bu linkten ulaşabilirsiniz. Bu link sizi 72 numaralı otobüs hareket saatlerine götürecektir. Bu sayfadaki bilgiler Sırpça olduğundan sizin için tabelayı Türkçeye çevirdim. Bu tabeleya da bu linkten bakabilirsiniz.
   Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa yine yazınız.

 37. RM34 08:25 de 01/02/2017 - Yanıtla

  Merhaba,
  Havaalanından Knez Mihailova caddesine gitmek için nereden hangi otobuse binmek gerekiyor ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 10:12 de 01/02/2017 - Yanıtla

   Merhabalar,
   72 numaralı otobüse binerek en son durak olan Zeleni Venac’ta inmelisiniz. Knez Mihailova Caddesi’i buradan yaklaşık 300-400 metre uzaklıkta olacaktır.

   • RM34 11:03 de 01/02/2017 - Yanıtla

    tesekkür ederim

 38. berat 16:34 de 16/12/2016 - Yanıtla

  ben ocakta sırbistana seyahat gerçekleştireceğim ve nikola tesladan novi pazara giden otobüslere nasıl ulaşabilirim.

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:18 de 16/12/2016 - Yanıtla

   Nikola Tesla’dan Novi Sad’a direkt otobüs seferleri yok. Ama otobana çıkıp (Novi Sad yönünde) beklerseniz, her yarım saatte Novi Sad otobüsleri buradan geçerler. Veya havaalanından toplu taşıma aracı ile oto gar’a gidebilir, gar’dan otobüs ile Novi Sad’a gidebilirsiniz. Belgrad – Novi Sad otobüs bileti yaklaşık 750 Dinar. Yardımcı olabileceğim başka konu olursa lütfen buradan yazınız. Bu linkten ayrıca depar saatlerine bakabilirsiniz.

 39. Onur DÜNDAR 18:26 de 29/10/2016 - Yanıtla

  Merhaba havalimanından tren istasyonuna gidip direk novi sad’a geçeceğiz. Nasıl gitmeliyiz ?

  • Belgrad Gezi Rehberi 18:51 de 29/10/2016 - Yanıtla

   Onur Bey Merhaba,
   Belgrad Havaalanı yolcu geliş bölümünden dışarıya çıktığınızda sol tarafta, taksilerin olduğu yerde A1 midibüs durağını göreceksiniz. Her 20 dakikada bir hareket eden bu midibüsler Otobüs garajı ve Belgrad Tren istasyonunun önünden geçer. Novi Sad’a otobüs ile gitmenizi tavsiye ederim, daha sık otobüs seferleri var.

 40. hasan 19:32 de 28/10/2016 - Yanıtla

  merhaba havalanından otobus garına nasıl gıdılır yerı nerededır

  • Belgrad Gezi Rehberi 19:58 de 28/10/2016 - Yanıtla

   Hasan Bey Merhaba,
   Eğer taksi ile gitmeyecekseniz, 72 numaralı otobüs ile son durağa (Zeleni venac) kadar gidiniz. Belgrad otobüs garı, buraya yaklaşık 400 metre kadar uzaklıkta. 72 numaralı otobüsten indikten sonra her hangi birine sorarsanız size yolu tarif ederler.
   A1 numaralı midibüs ile giderseniz otobüs ve tren garının önünden geçer.

 41. BELGRAD-İSTANBUL 21:23 de 25/08/2016 - Yanıtla

  Merhabalar, iki hafta sonra seyahat edeceğiz. İstanbul’dan Belgrad’a veya tersi yönde hangi otobüs firmalarının çalıştığı veya sefer saat ve ücretleri hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Siz de fikrinizi belirtin